kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Gıda Teknolojisi KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Merkezi bir atama olarak gerçekleşen KPSS 2018/2 içinde gıda teknolojisi atama taban puanları kaçlardadır, gıda teknolojisi bölümü mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik koduyla atanabilir, bu kod ile atanabilecek kaç kontenjan bulunmaktaydı, gıda teknolojisi bölümü mezunları başka hangi nitelik koduna sahip kadrolara başvurabilir, gıda teknolojisi bölümü için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan gıda teknolojisi atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz.

Kamu personeli olma arzusu olan adaylar KPSS’ye girdiler ve aldıkları puanlara göre KPSS 2018/2 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi, bu yerleştirmeler sonrası ortaya çıkan önlisans atama taban puanlarını biz adaylara sonraki atamalarda fikir verebilmesi için derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz gıda teknolojisi mezunlarının yerleştiği kadrolara ait gıda teknolojisi KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 GIDA TEKNOLOJİSİ ATAMA TABAN PUANLARI

Gıda teknolojisi mezunları merkezi atamalar içinde iki nitelik kodu ile açılan kadrolara başvurabilirler ve bunlardan birisi herhangi bir önlisans programı mezunu olma şartı taşıyan 3001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğeri ise 3115 nitelik kodunu taşıyan gıda teknolojisi ve benzeri bölümlere özel açılan kadrolara aittir.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjana baktığımızda KPSS 2018/2 merkezi ataması içinde gıda teknolojisi mezunlarının tercih etme şansı olan toplamda 13 kontenjan vardı. Bu kontenjanlardan 13 adedi de herhangi bir önlisans mezunu olma şartı ile başvuruya müsait olan 3001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlarken 3115 nitelik kodu yani gıda teknolojisi ve benzer bölümden mezun olma şartı aranan kod için ayrılan kontenjan ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Gıda teknolojisi mezunlarınun başvurabileceği tüm bu kontenjanların atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne (Şoför) (İzmir) 89,123 puan ile yapıldığı görünmektedir. Gıda teknolojisi bölümü mezunlarının yerleşebildiği kontenjanlar içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (Bilgisayar İşletmeni) (Ankara) 97,420 puan ile yapıldığı görünmektedir. Gıda teknolojisi bölümü mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde merkezi atama ile bir yerlere yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Önlisans mezunları için merkezi atamalar, mülakat ile başvurulabilen kadrolar, dil sınavları, kamu personeli sınavları, gıda teknolojisi mezunlarının başvurma hakkı olan ilanlar ve bunlar benzeri tüm konularda var olan sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına gelerek sorabilirsiniz.

* Yukarıda yer verdiklerimiz ve gıda teknolojisi KPSS 2018/2 merkezi atamasına ait taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bilgiler esas alınarak hazırlanmıştır. Olabilecek bir değişiklikte ÖSYM’nin yaptığı son duyurular geçerli olacaktır işte bu yüzden kurumun resmi internet sitesini ve duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

** Gıda teknolojisi atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları, özel koşullar da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu özel koşulları incelemek için TIKLAYINIZ

*** Gıda teknolojisi bölümü ve diğer bölümler ile ilişkili önlisans bölümlerinin tamamına ait nitelik kodları için ilgili sayfaya BURADAN YÖNLENDİRİLEBİLİRSİNİZ, önlisans mezunları için ayrılan kadroların tamamı için de BURAYI KULLANABİLİRSİNİZ.

kpss 2018 2 gida teknolojisi atama taban puanlari

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.