kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı 2019 taban puanları kaç puanlara düşmüştür, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı 2019 başarı sıralamaları kaç binlerdedir, 2019 görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı başarı sıralamaları ve taban puanları hangi biçimde belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerine göre görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümü en küçük ve en büyük kaç sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Yükseköğretim kurumları sınavı adını taşıyan üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler gerçekleştirilir ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın yerleştirme kılavuzunda taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer bulur. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre ortaya çıkan ve 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablomuza yazımızın alt kısmından göz atabilirsiniz.

GÖRSEL SANATLAR VE GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümüne bilinen en küçük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri verilerine göre yerleşen adayın puanı 272,00603 ve sıralaması ise 391677 olarak ortaya çıkmıştır. Görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük puan ve sıralama ile yerleşen adayın ise puanı 310,81667 ve sıralaması ise 171156 olarak hesaplanmıştır. Adaylar eğer görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümüne bir üniversitede yerleşmek istiyorlarsa en azından sözel puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında bir puan veya sıralama elde etmelidir diyebiliriz.

GÖRSEL SANATLAR VE GÖRSEL İLETİŞİM TASARIMI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
DOĞU AKDENİZ ÜNİV.  KIBRIS İletişim Fak. Görsel Sanatlar ve Gör. İlet. Tas.  İNG.  Burslu    SÖZ 171156 310,81667
DOĞU AKDENİZ ÜNİV.  KIBRIS İletişim Fak. Görsel Sanatlar ve Gör. İlet. Tas.  İNG.  %75 İnd.    SÖZ 391677 272,00603

*Listemizde yer alan görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümü puan ve sıralama verileri ÖSYM ve YÖK Atlas sistemlerinden alışmıştır. Yapılacak bir değişiklik olması halinde bu kurumların yapacağı duyurular esas olacaktır bu yüzden bu kurumlara ait resmi internet sitelerini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

Üniversite yerleştirmeleri, puanlar, üniversite sınavı, KPSS, meslek bilgileri, görsel sanatlar ve görsel iletişim tasarımı bölümünün veya üniversite bölümlerinin bilgileri gibi eğitim ve kariyer planı hakkındaki konularda bilgi alabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal bilgileri incelemek için:

► YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONRASINDA ORTAYA ÇIKAN SAYISAL BİLGİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrasında yayımlanan 4 yıllık bölümlerin taban puanları dosyasını incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU OLUŞAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI DOSYASI

YÖK Atlas tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrasında yayımlanan 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamaları dosyasını incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU OLUŞAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI DOSYASI

** Listelerdeki Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

İÖ: İkinci Öğretim

SAY: Sayısal

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.