DGS Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları 2017 2018
2017 Dikey Geçiş Sınavı sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. DGS Bilgisayar Mühendisliği bölümü taban puanları kaçta kaldı? 2017 DGS Bilgisayar Mühendisliği bölüme açılan kontenjan sayısı kaçtır? Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği taban puanı kaçtır? Bu ve benzeri soruların cevabını, DGS bilgisayar mühendisliği 2017 taban puanları yazımızda bulabilirsiniz.

DGS  tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. 2017 yılında Dikey Geçiş Sınavına giren adaylar içerisinde  227.023 adayın tercih işlemi yaptı. Bu adayların yarıdan fazlası dört yıllık eğitim veren bir yüksekokul veya fakülteye dikey geçiş yapma hakkı kazandı. Yerleştirme sonuçlarıyla birlikte merak edilen konulardan bir tanesi de bölümlere ait taban puanlar oldu. Bu nedenle tercihini yap ailesi olarak 2018 DGS sınavına hazırlanacak olan arkadaşlarımız için 2017 DGS bilgisayar mühendisliği bölümü taban puanlarını tablo olarak yayımladık.

2017 DGS Bilgisayar Mühendisliği Kontenjanları

2017 Dikey Geçiş Sınavı sonrası bilgisayar mühendisliği bölümü için devlet ve vakıf üniversitelerinde toplam 751 kontenjana yer verildi. Bu kontenjanlar içerisinde: Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesine uzaktan eğitim ücretli 50 kişi, Sakarya Üniversitesi birinci ve ikinci öğretim toplamda 22 kişi, Erciyes Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesine birinci ve ikinci öğretim toplamda 18'er kişi kontenjan verilmiştir. Kontenjanların yarısı devlet üniversiteleri için, diğer yarısı da vakıf üniversitelerine verilmiştir.. 2018 yılında da kontenjan sayısı çok fazla değişmeyecektir.

2017 DGS Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanları Analizi

Dikey Geçiş Sınavında adayların en çok merak ettiği konu, üniversitelerin taban puanlarıdır. Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin taban puanları analizini yaparak bu konuda sizleri bilgilendirmek istiyoruz. DGS bilgisayar mühendisliği bölümü taban puanları içerisinde en yüksek taban puanla kapatan üniversite 339,38 puanla kapatan Boğaziçi Üniversitesi olurken, en düşük taban puanla kapatan üniversite ise 216,84 puan ile kapatan İzmir Yaşar Üniversitesi tam ücretli bölümü olmuştur. Devlet üniversiteleri içerisinde en düşük puanla kapatan üniversite 268,14 puanla Erzurum Atatürk Üniversitesi olurken, İtü bilgisayar mühendisliği 336,37 puanda ve Ege Üniversitesi bilgisayar mühendisliği 316,62 taban puanı ile kapatmıştır.  İşte sizler için hazırladığımız dgs bilgisayar mühendisliği taban puanları 2017 2018 .

Üniversite Tercihlerinde Bize Sormak İstedikleriniz İçin TIKLAYINIZ. 

Bizi Sürekli Takip Edebilmek İçin TIKLAYINIZ.


Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook Yorumları