Panora AVM Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır? Çalışma Saatleri Nasıl?

Panora AVM Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır? Çalışma Saatleri Nasıl? Ankara'nın en sevilen AVM'lerinden Panora AVM'nin çalışma saatleri ve ziyaret saatleri nasıl? Panora nedir? Ne demek? Panora yılbaşında, dini bayramlarda ve resmi tatillerde açık mı? Panora ulaşım, iletişim ve adres bilgileri...

HABER 27.10.2019, 23:36 27.10.2019, 23:42
Panora AVM Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır? Çalışma Saatleri Nasıl?

Ankara'daki en sevilen alışveriş merkezlerinin başında Panora AVM gelmektedir. Başkent Ankara'da pek çok alışveriş merkezi bulunmaktadır. Ankamall, Armada, A City, Nata Vega, Cepa gibi AVM'lerin yanında Panora'da şehirdeki en önemli alışveriş merkezlerinden biridir. En çok sevilen ve en çok tercih edilen uluslararası markaların mağazalarına ev sahipliği yapan Panora'yı her gün binlerce kişi ziyaret etmektedir. Yemek yemek için, sinemaya gitmek için, alışveriş yapmak isteyenler, arkadaşlarıyla, eşiyle, sevgilisiyle vakit geçirmek isteyenlerin ilk tercihi olan Panora AVM ile ilgili pek çok soru sorulmaktadır. AVM'nin ne zaman kurulduğu, Panora isminin ne anlama geldiği, AVM'nin kaçta açılıp kaçta kapandığı merak edilmektedir. Ayrıca pek çok kişi Panora'nın hafta sonu, bayramda,resmi tatilde ve yılbaşında açık mı yoksa kapalı mı olduğunu araştırmaktadır. İşte Panora AVM ile ilgili tüm merak edilenler...

Panora AVM Nedir? Ne Demek?

7 yıldızlı alışveriş merkezi sloganıyla inşa edilen Panora AVM 2007 yılında başkentlilerin hizmetine açılmıştır. 180 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan AVM'nin yapımında tamı tamına 150 milyon dolar harcanmıştır. Oran semtindeki TBMM lojmanlarının bulunduğu yerde inşa edilen AVM 5 futbol sahası büyüklüğünde yeşil alanı, cam kubbesi, akvaryumları bulunmaktadır. AVM ayrıca içerisinde spor salonu, yemek salonu, sinema salonları, cafeleri, mağazaları ile önemli bir cazibe merkezidir. Panora AVM içerisinde toplam 180 mağaza bulunmaktadır. Sinema salonlarının yanı sıra buz pateni sahası, bovling salonu, 6 bin 500 metrekarelik eğlence merkezi, 5 bin metrekare büyüklüğünde spor salonu bulunmaktadır. Ayrıca bölgedeki en büyük alışveriş noktalarından biri olan 10 bin metrekarelik hiper markete de ev sahipliği yapmaktadır.

AVM'ye adını veren Panora kelimesi İngilizce kökenli bir kelimedir. Kelimenin anlamları arasında toplu görünüm, panaroma, genel görünüş, bir şehrin, manzaranın bir şeyin uzaktan görünüşü, ilgili konunun dikkatlice ve etraflıca incelenmesi, değişen sahne, değişen olaylar bulunmaktadır. Önemli bir mimari detay olan AVM'nin gök kubbesi ile ziyaretçiler gün ve ay ışığı altında alışveriş yapabileceklerdir. Dünya mutfağı arasındaki önemli markalar da bu AVM'de ziyaretçilerin beğenisine sunulmaktadır.

Panora Çalışma Saatleri ve Ziyaret Saatleri

2000'li yıllarla birlikte hayatımıza giren alışveriş merkezleri artık hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. Her gün binlerce kişi alışveriş yapmak, yemek yemek, gezmek, vakit geçirmek, arkadaşlarıyla buluşmak, sinemaya gitmek için AVM'lere akın etmektedir. Aileler, sevgililer, çiftler, arkadaşlar hafta sonu planlarını AVM'ye gitmek üzere yapmaktadır. Bu nedenle AVM'lerin sabah kaçta açıldığı ve akşam kaçta kapandığı yani çalışma saatleri merak konusu olmaktadır. Özellikle de Ankara'nın en güzel, en özel AVM'lerinden biri olan Panora AVM çalışma saatleri merak edilmektedir. İşte AVM'nin çalışma ve ziyaret saatleri:

Panora AVM çalışma ve ziyaret saatleri: 10.00-22.00

Panora Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır?

İndirim günlerinde pek çok kişi mağazalara sabah saatlerinde açılır açılmaz akın etmektedir. Ürünler bitmeden yetişmek isteyenler bu nedenle mağazaların AVM'lerin kaçta açıldığını merak etmektedir. Ayrıca sinemaların sabah seanslarına gitmek isteyenler için de AVM'lerin kaçta açıldığı merak konusudur. Bu nedenle sık sık Panora AVM'nin kaçta açıldığı ve kaçta kapandığı araştırılır. İşte bu sorunun gün gün cevabı..

Panora AVM pazartesi günü sabah 10.00'da açılır ve akşam 22.00'a kadar hizmet verir.

AVM salı günü çalışma saatleri: 10.0-22.00

Çarşamba günü çalışma saatleri: 10.00-22.00

Perşembe günü çalışma saatleri: 10.00-22.00

Cuma günü çalışma saatleri: 10.00-22.00

Cumartesi günü çalışma saatleri: 10.00-22.00

Pazar günü çalışma saatleri: 10.00-22.00

Panora Hafta Sonu Açık Mı? Kapalı Mı?

AVM'ler hafta sonu hafta içlerine kıyasla daha yoğun olmaktadır. Öğrenciler, çalışanlar daha çok hafta sonları AVM'lere akın etmektedir. Bu nedenle Panora AVM'de cumartesi ve pazar günleri yani hafta sonları hizmet vermektedir.

Cumartesi çalışma saati: 10.00-22.00

Pazar çalışma saati: 10.00-22.00

Panora Bayramda, Resmi Tatilde ve Yılbaşı Açık Mı?

Alışveriş merkezleri olağanüstü bir durum olmadığı sürece 365 gün 6 saat, yani yılın her günü açıktır. Vatandaşlar her gün AVM'lere gidebilmektedir. Ancak bazı özel günlerde AVM'ler farklı saatler aralığında hizmet verebilmektedir. Örneğin bayramlarda, resmi tatillerde, yılabşında AVM çalışma saatleri değişebilmektedir. Panora AVM yılın her günü saat 10.00 ile saat 22.00 arasında hizmet vermektedir. Ancak dini bayramların ilk günü Panora AVM tıpkı diğer alışveriş merkezleri gibi daha geç açılmaktadır. Dini bayramların ilk günü, resmi tatillerde ve yılbaşında Panora AVM saat 13.00 veya 14.00'da hizmet vermeye başlamaktadır. AVM'nin çalışma saatlerinde yapılacak değişikliker günler öncesinde resmi internet sitelerinden duyurulmaktadır.

Panora Ulaşım, Adres ve İletişim Bilgisi

Özel, şahsi araçları ile Panora'ya gelecek olanlar harita uygulaması ile telefonlarından en kısa yolu bulabileceklerdir. Ancak toplu taşımayı kullanarak AVM'ye gelmek isteyenler için önemli bilgileri derledik. Öncelikle minibüs tercih edecekler Kızılay Güvenpark noktasından Oran sitesi hattı dolmuşlarına binmelidir. Büyükşehir Belediyesi Otobüsleri ile seyahat edecekler 185 numaralı otobüsü kullanabilir. Özel halk otobüsü için tercih edilmesi gereken numaralar ise 195 ve 450'dir.

AVM adres ve konum bilgisi: Turan Güneş Bulvarı No: 182 Oran Çankaya/ANKARA

AVM telefon numarası: 312 490 42 50

Faks numarası: 312 490 42 40

AVM e-mail adresi: [email protected]

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar (0)
26
az bulutlu