kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 halkla ilişkiler ve reklamcılık atama taban puanları kaçtır, halkla ilişkiler ve reklamcılık atamaları hangi nitelik kodu ile geçekleşmektedir, bu kod ile ataması gerçekleşen kaç kadro vardı, bunun dışında halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunları hangi kadrolara atanabilir, halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü mezunlarının atanabileceği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaçtı, halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunlarının atanabileceği kadrolar en küçük ve en büyük kaç taban puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

2018 KPSS aracılığıyla tercih yapılabilecek 4 merkezi atama bulunmaktadır ve bunlardan bir tanesi de 2019/1 merkezi atamasıdır. Bu merkezi atama dönemi geride kaldı ve yeterli puanı alan memur adayları bazı kadrolara yerleşti. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan puanları biz de sonraki atamalarda sizlere fikir vermesi amacıyla listelemeye çalışıyoruz. Aşağıda halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunu olarak yerleşilebilen kadroların KPSS 2019/1 halkla ilişkiler ve reklamcılık atama taban puanları listesini bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIK ATAMA TABAN PUANLARI

Halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bakmak gerekmektedir. Bunlardan bir tanesi herhangi bir lisans programından mezun olanların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodu iken halkla ilişkiler ve reklamcılık ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan nitelik kodu ise 4291 numaralı nitelik kodudur.

Halkla ilişkiler ve reklamcılık mezunlarının başvuru yapabileceği toplam 89 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aitken geri kalan 10 kontenjan ise 4291 nitelik koduna yani halkla ilişkiler ve reklamcılık ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kontenjanlardı.

Puanlara baktığımızda ise memur olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en küçük puanın 2019/1 merkezi ataması için 86,702 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı görülmektedir.

2019/1 halkla ilişkiler ve reklamcılık KPSS atama taban puanları listesi aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 halkla iliskiler ve reklamcilik atama taban puanlari

Mezun olduğunuz halkla ilişkiler ve reklamcılık bölümü en son yıl kaç puan ile kapattı, merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

* Yazımızda yer alan bilgiler ve halkla ilişkiler ve reklamcılık KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi sitesindeki bilgilerden derlenmiştir.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.