kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralaması

Hemşirelik ve sağlık hizmetleri puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar kaçtır, 2019 hemşirelik ve sağlık hizmetleri başarı sıralamaları kaç binlerdedir gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Hemşirelik ve sağlık hizmetleri taban puanları 2019 listesi nasıldır, hemşirelik ve sağlık hizmetleri puanları içinde yer alan en küçük ve en büyük puanlar kaçtır, 2019 hemşirelik ve sağlık hizmetleri başarı sıralamaları kaç binlerdedir, hemşirelik ve sağlık hizmetleri sıralama sayıları açıklandı mı, ne zaman açıklanabilir, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümü hangi puan türü ile tercih edilebilmektedir, hemşirelik ve sağlık hizmetleri kontenjanları 2018 yılında nasıldı, 2019 yılı için nasıl olacak sorularının cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık.

Üniversiteye girmek lise mezunu gençlerin neredeyse hepsinin hayalidir fakat hadi gireyim deyip giremedikleri de bir gerçek. Türkiye’de bir üniversite adayının istediği bölüme yerleşmesi için var olan birkaç yol bulunmakta, bunlardan en geniş kitleyi ilgilendireni Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından hazırlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girerek, istenilen bölüme yetecek düzeyde puan almaktır diyebiliriz.

Tercih edilmesi düşünülen bölüme yetecek puan diyebileceğimiz puanlar ise her yıl yapılan yerleştirmelerde bir sonraki yıl kılavuzlara konulan puanlardır. Bunlar her sene değişiklik gösterebilse de, sınavın zorluk düzeyine bağlı olarak, sıralama sayıları ile birlikte bakıldığında adaylara kabaca bir fikir verebilmektedirler. İşte bu yüzden bizler 2018 yerleştirmeleri sonrası oluşan ve 2019 yılında sizlere yol gösterecek olan taban puanları ve başarı sıralamaları listelerini her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz.

HEMŞİRELİK VE SAĞLIK HİZMETLERİ TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2019

Hemşirelik ve sağlık hizmetleri kontenjanları incelendiğinde 2018 yılında tercih edilebilecek 90 kontenjan olduğu görünmektedir. 2019 hemşirelik ve sağlık hizmetleri kontenjanları da açılan üniversiteler, artırılan kontenjanlar düşünülürse bundan az olmayacaktır.

Hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümünü tercih edebilmek için adayların YKS sonrasında alınabilecek EA, SAY, SÖZ, DİL ve TYT puan türleri içinden SAY puan türünden yeterli puanı almaları veya sıralamaya sahip olmaları gerekmektedir.

Puanlara gelecek olursak, hemşirelik ve sağlık hizmetleri puanları içinde yer alan bilinen en küçük puan ile yerleştirme Lokman Hekim Üniversitesi’ne (%25 İndirimli) olmuştur. Bu puan 222,32456’dır. Hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümüne en yüksek taban puan ile yerleştirme ise Lokman Hekim Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne (Burslu) yapılmıştır. Bu puan da 302,5396’dır. Adaylar SAY puan türünden bu aralıkta bir puan almaları halinde, büyük bir değişiklik olmaz ise, hemşirelik ve sağlık hizmetleri bölümünü herhangi bir üniversitede kazanabilirler.

Sıralama verileri ile ilgili olarak söylememiz gereken şey ise hemşirelik ve sağlık hizmetleri sıralama verileri henüz YÖK Atlas veya ÖSYM tarafından internet sitelerinin sistemlerine girilmediği için yazımızda yer alamamaktadır. Bahsettiğimiz kurumlar önümüzdeki birkaç ay içinde sitelerinde bu verileri günceller güncellemez biz de hemşirelik ve sağlık hizmetleri başarı sıralamalarını yazımıza ekleyeceğiz. (SIRALAMA EKLENDİ)

Hemşirelik ve sağlık hizmetleri taban puanları 2019 listesinin görseli yazımızın sonundaki kısımda yer almaktadır. Taban puanları, üniversite tercihleri, yerleştirmeler, üniversite bölümleri gibi konularda merak ettiklerinizi TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına gelerek sorabilirsiniz.

*Sitemizde yayımladığımız bu bilgiler ve hemşirelik ve sağlık hizmetleri taban puanları değerleri ÖSYM’nin resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişikliği biz sitemiz içinde güncellemeye çalışacak olsak da yapılacak değişikliklerde ÖSYM’nin veya YÖK’ün yapacağı duyurular esas olacağı için bu kurumların resmi web sitelerini düzenli olarak takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

HEMŞİRELİK VE SAĞLIK HİZMETLERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
LOKMAN HEKİM ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Sağlık Bilimleri Fak. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri  Burslu     SAY 153548 302,5396
TOROS ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Sağlık Bilimleri Y.O. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri  Burslu     SAY 185321 285,88911
TOROS ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Sağlık Bilimleri Y.O. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri  %50 İnd.     SAY 219303 271,80428
TOROS ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Sağlık Bilimleri Y.O. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri  Ücretli     SAY 398699 227,72767
LOKMAN HEKİM ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Sağlık Bilimleri Fak. Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri  %25 İnd.     SAY Dolmadı Dolmadı

5557 1 dd67e3936033314f938960bf066243cf

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.