kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

İmalat Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İmalat mühendisliği 2019 taban puanları kaçtır, imalat mühendisliği 2019 başarı sıralamaları kaç binlerde, 2019 imalat mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem sonucu ortaya çıkmaktadır, 2018 yerleştirmelerine göre imalat mühendisliği bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza bakabilirsiniz.

Yükseköğretim kurumları sınavı isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler yapılır ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre ortaya çıkan ve 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan imalat mühendisliği 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablomuzu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İMALAT MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

İmalat mühendisliği bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri verilerine göre yerleşen bireyin puanı 262,1161 ve sıralaması ise 244612 olarak ortaya çıkmıştır. İmalat mühendisliği bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük puan ve sıralama ile yerleşen adayın ise puanı 421,551 ve sıralaması ise 39134 olarak hesaplanmıştır. Adaylar eğer imalat mühendisliği bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise en azından sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında veya biraz daha aşağısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

İMALAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
İSTANBUL TEKNİK ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Makine Fak. İmalat Müh.      SAY 39134 421,551
ATILIM ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. İmalat Müh.  İNG.  Burslu    SAY 175129 290,74052
GAZİ ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Tekn. Fak. İmalat Müh.      SAY 244612 263,1161
SİVAS CUMHURİYET ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Tekn. Fak. İmalat Müh.      SAY
GAZİ ÜNİV.  DEVLET ÜNİV. Tekn. Fak. İmalat Müh.  M.T.O.K.     SAY Dolmadı Dolmadı
ATILIM ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. İmalat Müh.  İNG.  %75 İnd.    SAY Dolmadı Dolmadı

*Listemizde yer alan imalat mühendisliği bölümü puan ve sıralama verileri ÖSYM ve YÖK Atlas sistemlerinden alışmıştır. Yapılacak bir değişiklik olduğunda bu kurumların yapacağı duyurular esas olacaktır bu yüzden bu kurumlara ait resmi web sitelerini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

Üniversite yerleştirmeleri, puanlar, üniversite sınavı, KPSS, meslek bilgileri, imalat mühendisliği bölümünün veya üniversite bölümlerinin bilgileri gibi eğitim ve kariyer planı hakkındaki konular üzerine bilgi alabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal verileri incelemek için:

► YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL VERİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrasında yayımlanan 4 yıllık bölümlerin taban puanlarına dair dosyayı incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI DOSYASI

YÖK Atlas tarafından 2018 yerleştirmeleri sonucunda yayımlanan 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamalarına dair dosyayı incelemek için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI DOSYASI

** Sıralama Listelerindeki Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

SAY: Sayısal

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.