KPSS Taban Puanları

İnşaat Teknolojisi KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

İnşaat teknolojisi mezunları için açılan kadrolar 2018/1 merkezi atamalarında kaç puanlarda kalmıştır, inşaat teknolojisi mezunları atanabilmek için hangi sınava girmelidir, inşaat teknolojisi mezunlarının atanmasında kullanılan özel kod kaçtır, hangi bölümler bu kod içinde yer almaktadır, inşaat teknolojisi merkezi atamalarda en düşük ve en yüksek kaç puanlarda kalmıştır sorularının cevapları yazımız içindedir. Yazımız içinde aynı zamanda inşaat teknolojisi atama taban puanlarını, 2018/1 merkezi atamaları için, tam liste olarak bulabilirsiniz.

Kamu personeli olarak çalışmak için adaylar ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmelidirler. Tabi ki devlet memuru olmanın yolu sadece sınava girmekten geçmemektedir. Adayların merkezi atamalarda tercih yaparak atanması ya da mülakat ile alım yapan kurum ve kuruluşlara başvurmaya hak kazanabilmeleri için yeterli puanları almalıdırlar.İşte bölümlerin atama puanları listelerini sizlere bu açıdan fikir vermesi amacıyla hazırlıyoruz.

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

İnşaat teknolojisi bir önlisans programıdır. Bütün önlisans programlarında olduğu gibi adaylar bu bölüm mezunu olarak atanmak için KPSS önlisans sınavına girmelidirler. Adayların bu sınav sonrası alacağı puan türü sonrasında yaptığı tercihler sonucu 2018/1 atamasında oluşan en düşük puan 87,916 iken en yüksek puan ise 95,397 olarak belirlenmiştir.

İnşaat teknolojisi bölümü mezunları merkezi atamalarda iki kod üzerinden tercih yapabilmektedirler. Bunlardan biri her önlisans mezununun başvurabilmesine yarayan 3001 kodu iken diğeri ise 3225 olarak belirlenmiş ve İnşaat,İnşaat Teknikerliği ve İnşaat Teknolojisi bölümlerini kapsayan koddur. 2018/1 merkezi atamalarında 3001 kodu için 14 3225 kodu için ise 2 kadro ayrılmıştır.Yani inşaat teknolojisi mezunu bir adayın başvurabileceği toplam kontenjan 16 olarak karşımıza çıkmaktadır.

İnşaat teknolojisi 2018/1 merkezi atama taban puanları listesi aşağıdadır. Taban puanlar, memur olma süreci, atamalar ve benzeri konularda bilgi almak için forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfamıza yönlenmek için TIKLAYINIZ

İnşaat teknolojisi bölümünün bir önceki atamalardan birinde kapattığı puanları görmek ve karşılaştırmalar yapmak için o konudaki YAZIMIZA göz atabilirsiniz.

*Yukarıda verilen bilgiler ÖSYM’nin kılavuzları ve web sitesinde yer alan bilgiler ışığında derlenmiş ve yayımlanmıştır. Bu konularda yapılacak değişiklik veya değişikliklerde ÖSYM’nin veya alım yapan kurum ve kuruluşların yapacağı duyurular esas olacaktır.

5234 1 da7e32bd10c63af8f6f0d97bd6263788

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu