İnsan ve Toplum Bilimleri 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

İnsan ve toplum bilimleri 2019 taban puanları kaçtır, insan ve toplum bilimleri 2019 başarı sıralamaları kaç binlerde, 2019 insan ve toplum bilimleri başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem sonucu ortaya çıkmaktadır, 2018 yerleştirmelerine göre insan ve toplum bilimleri bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevaplarına ulaşmak için yazımıza bakabilirsiniz.

A+
A-

Yükseköğretim kurumları sınavı isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler yapılır ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre ortaya çıkan ve 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan insan ve toplum bilimleri 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablomuzu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

İnsan ve toplum bilimleri bölümüne bilinen en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri verilerine göre yerleşen bireyin puanı ve sıralaması kontenjan dolmadığı için bilinmemektedir. İnsan ve toplum bilimleri bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük puan ve sıralama ile yerleşen adayın ise puanı 322,71239 ve sıralaması ise 123791 olarak hesaplanmıştır. Adaylar eğer insan ve toplum bilimleri bölümüne bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise en azından eşit ağırlık puan türünden bu puan veya sıralama yakınlarında veya daha aşağıda bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
IŞIK ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Fen-Ede. Fak. İnsan ve Toplum Bilimleri  İNG.  Burslu    EA 123791 322,71239
IŞIK ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Fen-Ede. Fak. İnsan ve Toplum Bilimleri  İNG.  %50 İnd.    EA
IŞIK ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Fen-Ede. Fak. İnsan ve Toplum Bilimleri  İNG.  %75 İnd.    EA Dolmadı Dolmadı

*Listemizde yer alan insan ve toplum bilimleri bölümü puan ve sıralama verileri ÖSYM ve YÖK Atlas sistemlerinden alışmıştır. Yapılacak bir değişiklik olduğunda bu kurumların yapacağı duyurular esas olacaktır bu yüzden bu kurumlara ait resmi web sitelerini takip etmek sizin için faydalı olacaktır.

Üniversite yerleştirmeleri, puanlar, üniversite sınavı, KPSS, meslek bilgileri, insan ve toplum bilimleri bölümünün veya üniversite bölümlerinin bilgileri gibi eğitim ve kariyer planı hakkındaki konular üzerine bilgi alabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımız için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal verileri incelemek için:

YKS 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL VERİLER

ÖSYM tarafından 2018 yerleştirmeleri sonrasında yayımlanan 4 yıllık bölümlerin taban puanlarına dair dosyayı incelemek için:

2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI DOSYASI

YÖK Atlas tarafından 2018 yerleştirmeleri sonucunda yayımlanan 4 yıllık bölümlerin başarı sıralamalarına dair dosyayı incelemek için:

2018 YERLEŞTİRMELERİ SONUCU ORTAYA ÇIKAN 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI DOSYASI

** Sıralama Listelerindeki Kısaltmalar

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

SAY: Sayısal

EA: Eşit Ağırlık

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.