kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

İşletme KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

İşletme bölümü mezunları için 2018/1 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, KPSS 2018/1 işletme atama taban puanları ne durumdadır sorularının cevapları ile atama puanlarının tablolarına buradan ulaşabilirsiniz.

İşletme bölümü mezunları için 2018/1 atamalarında kaç kontenjan ayrılmıştır, KPSS 2018/1 işletme atama taban puanları ne durumdadır,işletme mezunu olarak hangi merkezi atama için kullanılan kodlardan hangileri ile başvuru yapılabilmektedir, işletme merkezi atamada en yüksek kaç en düşük kaç puanla kapatmıştır sorularının cevapları ile işletme atama taban puanları listesi yazımızdadır.

ÖSYM tarafından merkezi olarak yılda iki kere yapılan atamaların sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Her sene Yıl/1 Yıl/2 olarak tüm eğitim ve öğretim kurumu mezunları kapsayarak yapılan bu atamalarda adaylar aldıkları puanlar ile memur olmaya çalışmaktadır. Fakat memur olma sürecinde adaylar için en önemli kısımlardan biri yeteri kadar kontenjan açılıp açılmadığı sorusunun ve kaç puan ile nereye atanırım sorusunun cevaplarını öğrenmektir. Biz de bunun için atama taban puanları listelerini hazırlamaya devam ediyoruz. KPSS Taban Puanları

İŞLETME KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

İşletme bölümü mezunu bir aday 4001 ve 4431 kodlarına sahip kadrolara başvurabilmektedir. Bu kodlardan 4001 herhangi bir lisans mezunu adayın başvurabildiği iken 4431 ise işletme ve türevi bölümlerin başvurabildiği kadroların kodlarıdır. 4001 ile 2018/1 atamalarında 14 kadroya başvuru yapılabiliyorken 4431 ile 200 kadroya başvurulabilmekteydi. Yani işletme mezunu bir aday için başvurulabilecek 214 kadro bulunmaktaydı.

İşletme bölümüne atanmak için kullanılan en düşük puan 83,337 iken en yüksek puan ise 92,709 olarak belirlenmiştir. Temelde bu aralıkta bir puan alarak devlet memuru olabilme şansına sahipsiniz diyebiliriz.

İşletme KPSS 2018/1 atama taban puanları ile ilgili olarak hazırladığımız liste aşağıdadır. Puanlar, atamalar ve mülakat ile alımlar ile ilgili bilgi almak için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfamıza ulaşmak için TIKLAYINIZ

*Veriler ile bilgiler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin kılavuzlarından ve internet sitelerindeki bilgilerden derlenmiş ve hazırlanmıştır. Bu konularda bir değişiklik olursa bizim yazımızdan ziyade onların yaptığı son duyuru dikkate alınacaktır.

5171 1 fccae70dbeeff0e322aa4f759ceab8d9 scaled

Yorumlar

  1. Serhat yaş Avatar Serhat yaş dedi ki:

    Bu kadrolarda yaş şartı var mı

  2. Serhat yaş Avatar Serhat yaş dedi ki:

    Bu kadrolarda yaş şartı var mı

  3. Serhat yaş Avatar Serhat yaş dedi ki:

    Bu kadrolarda yaş şartı var mı