kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Maaşı 2023 Ne Kadar?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı 2023 maaşı ne kadar? Kıyı Emniyeti Müfettiş Yardımcılığı nedir? Nasıl olunur? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.

A+
A-

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı nedir? Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı 2023 maaşı ne kadar? Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcısı nasıl olunur? Detayları çalışmamızda bulabilirsiniz.

Banka Güvenlik Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Nedir? 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı mesleği, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’na bağlı olarak görev yapacak müfettiş ve müfettiş yardımcıları eliyle denetim ve inceleme görevi için ihdas edilmiştir. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı mesleğine girişte KPSS A Grubu puanları baz alınacak ve Kurum tarafından yarışma sınavı yapılacaktır. 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcısı Nasıl Olunur? 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların devlet memurları kanunu genel memurluk şartlarını sağlıyor olmaları, Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’nin A Grubu oturumlarında Kurum tarafından istenecek puan türlerinden yeterli puana sahip olmaları, sicillerinin müfettiş yardımcılığı mesleğine uygun olması, üniversitelerin; İİBF, SBF, İşletme, İktisat, Mühendislik, Denizcilik ya da Hukuk Fakültelerinden mezun durumda olmaları, sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşlarını doldurmamış olmaları gerekmektedir. 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı iki alan için gerçekleştirilecektir. Bu alanlar idari alan ve teknik alandır. Sınav konuları alanlara göre farklılık arz etmektedir.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Sınavında adaylara yöneltilecek olan sorular aşağıda yönlendirmesine yer verdiğimiz çalışmamızda inceleyebileceğiniz konulardan oluşacaktır;

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı sınavında adayların başarılı olabilmeleri için adayların yabancı dil alanı dışında her alandan en az 60 puana sahip olmaları aritmetik ortalamalarının ise en az 70 olması gerekmektedir. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı yazılı sınavında başarılı olan adaylar Genel Müdürlük tarafından düzenlenen sözlü mülakatlara katılma hakkı elde etmektedirler.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Görev Yeri ve Özlük Hakları

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı mesleğine giren adayların görev yerleri Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün merkezi olan İstanbul olacaktır. Meslek mensupları burada yer alan Genel Müdürlük Teftiş Kurulu Başkanlığı’na bağlı olarak görev yürüteceklerdir. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı mesleği meslek mensupları kamuda yer alan diğer müfettiş yardımcılığı meslekleri gibi 3600 ek göstergeye tabi olarak görev yapmaktadır. 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı 2023 Maaşı Ne Kadar?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı mesleğine yazılı ve sözlü sınavlarda başarılı olarak girme hakkı elde eden meslek mensuplarının 2022 yılı Temmuz ayı itibariyle maaş tutarları yaklaşık olarak 16550 Türk Lirasıdır. Meslekte yeterlik şartlarını sağlayan Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettişleri ise 2022 yılı Temmuz ayı itibariyle 17200 Türk Lirası maaş almaktadırlar. 

*Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı mesleği maaş tutarları bilgisi aktarılırken kişiden kişiye değişebilen BES gibi kesintiler ve eklentiler hesaba katılmamıştır.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı mesleğine dair detaylı bilgiler almak ve sınavlarını takip etmek için FORUM sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Polis Memuru Maaşları Ne Kadar?

Müfettişlik sınavı kaç soru?

Sınavda 100 adet sorudan oluşan A-B soru kitapçığı kullanılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.