Maaşlar

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı Maaşı 2020 Ne Kadar?

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı İletişim BaşkanlığI’nda görev yapan kariyer meslek mensupları İletişim Uzmanlarının 2020 yılı maaşı ne kadar? Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcısı nasıl olunur? Kimler İletişim Uzman Yardımcısı olabilir? Detayları haberimizde inceleyebilirsiniz.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı Nedir?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı mesleği, Cumhurbaşkanlığı sistemi ile birlikte Cumhurbaşkanlığı teşkilatında teşekkül eden İletişim Başkanlığı bünyesinde bulunan kariyer meslek grubudur. Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı mesleği mensupları, İletişim Başkanlığı birimleri içerisinde görevlendirilmekte ve gerek Başkanlığı gerekse bulundukları birimlerin görev alanlarına dair yetiştirilerek uzmanlaşmaları sağlanmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı Mesleğine Giriş Nasıl Olur? Nasıl İletişim Uzman Yardımcısı Olunur?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı mesleğine girmek isteyen adayların kamu kurumlarında yer alan kadrolara girişin temel şartı olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan puan alma şartını yerine getirmeleri gerekmemektedir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı personel alımlarında istisnai bir biçimde KPSS puanı şartı sunmamakta, kendisi eleme sınavını yapmaktadır. Bu eleme sınavı çoktan seçmeli usulde gerçekleştirilmekte ve yaş, askerlik, memuriyet gibi genel şartları taşıyan ve ilanda belirtilen alanlardan mezun olan tüm adaylar bu sınava katılabilmektedir.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı eleme sınavında adaylara Başkanlığın görev alanını düzenleyen hususlardan, iletişim alanına dair konulardan ve Genel Kültür Genel Yetenek ile yabancı dil alanlarından sorular sorulmaktadır. Eleme sınavında başarılı olan adaylar Cumhurbaşkanlığı İletişi Uzman Yardımcılığı yazılı sınavına katılmaya hak kazanmaktadır. Yazılı sınavda da başarılı olan adaylar Başkanlık tarafından gerçekleştirilen İletişim Uzman Yardımcılığı sözlü mülakatlarına katılmaya hak kazanabilmektedirler.

Cumhurbaşkanlığı iletişim uzman yardımcılığı sınav aşamalarına dair daha detaylı bilgiler edinmek, meslekte sizleri nelerin beklediğine dair ayrıntılara göz atmak için aşağıda yönlendirmesine yer verdiğimiz Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı meslek tanıtım yazımızı inceleyebilirsiniz;

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı Görev Yeri Neresidir? Özlük Hakları Nasıldır?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı mesleğini ifa edecek olan yeni meslek mensupları; Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcıları ile yeterlik süreçlerini tamamlamış olan meslek mensupları; Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzmanları Başkanlığın merkezi olan Ankara’da görev yapacaklardır. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı mesleği merkez uzmanlığı mesleklerine denk sayılmaktadır ve İletişim Uzman/Uzman Yardımcıları 3600 ek göstergeye tabi olarak görevlerini ifa etmektedirler.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı 2020 Yılı Maaşı Ne Kadar?

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı eleme, yazılı ve sözlü sınavlarını başarılı bir biçimde geçmiş olan ve İletişim Uzman Yardımcısı olarak ataması yapılan meslek mensuplarının 2020 yılı maaş tutarları yaklaşık olarak 6100 Türk Lirasıdır. Yeterlik süreçlerini tamamlayarak İletişim Uzmanı olarak atanmaya hak kazanan meslek mensuplarının 2020 yılı maaş tutarı ise yaklaşık olarak 6950 Türk Lirası olacaktır.

*Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcıları ile İletişim Uzmanlarının maaş tutarları yaklaşık olarak ifade edilmiştir ve bireysel olarak maaşlarından yapılacak kesintiler ve maaşlarına yapılacak ilaveler dikkate alınmamıştır.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Uzman Yardımcılığı mesleğine, sınavlarına ve diğer detaylara dair sorularınızı sormak için Tıklayınız!

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu