Karabük'ün İlçeleri Nelerdir? Karabük İlçeleri

​​​​​​​Karabük ilinin ilçeleri nelerdir, Karabük kaç ilçesi var, Karabük merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

21.04.2020
A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Karabük şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

KARABÜK ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? KARABÜK MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Karabük şehrinde toplam 6 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Yenice ilçesi iken en küçüğü ise Ovacık ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Karabük ilçesi Karabük (Merkez) iken en az nüfuslu Karabük ilçesi ise Ovacık ilçesidir.

Karabük (Merkez) Karabük’ün merkez ilçesidir.

karabuk merkez ilceleri

<div></div>

KARABÜK İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Karabük ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Eflani
  • Eskipazar
  • Karabük (Merkez)
  • Ovacık
  • Safranbolu
  • Yenice

karabuk ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.