Kamu Haber

Kaymakam Adaylığı Mülakat Sonuçları Açıklandı

İçişleri Bakanlığının açmış olduğu 100 kişilik Kaymakamlık sınavı yazılı bölümü ÖSYM tarafından 17 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşmişti. Sınavda adaylara 40 soruluk karma bir test uygulandı. Yaklaşık 23 doğru üzerinde yapan adaylar mülakata katılmaya hak kazandı. Mülakata katılmaya hak kazanan 400 aday, 01 ile 10 Mart tarihleri arasında mülakat sınavına katıldı. Her yıl mülakat sonuçlarının çok fazla bekletilmeden açıklandığı İçişleri Bakanlığında mülakat sonuçları için için yaklaşık 2,5 ay beklenildi.

Kaymakam Maaşları 2023 Ne Kadar?

Kaymakamlık Mülakat Sonuçları Açıklandı

17 Aralık 2016 tarihinde yazılısı ve 01-10 Mart 2017 tarihleri arasında mülakatı yapılan kaymakam adaylığı nihai başarı listesi, 27 Mayıs 2017 tarihinde yayımlandı. Sonuçların gündüz yayımlanacağı duyumu alan adaylar, sonuçları ancak gece saat 1 civarında öğrenebildi. 2,5 aydır mülakat sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylar, KPSS alan sınavının yapılacağı gecede açıklanan sonuçlardan büyük oranda olumsuz etkilendi. 300 adayın başarılı olamadığını öğrenmesi, ertesi gün yapılacak KPSS alan sınavı için morallerin bozulmasına sebep oldu.

Kazanan Adayların Puan Analizi

Kaymakam adaylığını kazanan adaylar içerisinde yazılı sınav birincisi olarak 100 puan almayı başaran adayın ismi de var, mülakatı geçenler içerisinde sözlü sınav puanından en yüksek puan alan aday 99 puan almıştır. Yine kazananlar içerisinde en düşük sözlü puan alan adaylar ise 70 puan almıştır. Nihai başarı puanı olarak listede ismi geçen aday ise 73,505 puan alarak son sırada kaymakam adayı olmaya hak kazanmıştır.

Kaymakam Adaylığı Maaşı ve Kaymakamlık Maaşı Ne Kadar?

 

 

Kazanan Adayların Puan Analizi nasıldır?

Kaymakam adaylığını kazanan adaylar içerisinde yazılı sınav birincisi olarak 100 puan almayı başaran adayın ismi de var, mülakatı geçenler içerisinde sözlü sınav puanından en yüksek puan alan aday 99 puan almıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu