Kilis'in İlçeleri Nelerdir? Kilis İlçeleri

​​​​​​​Kilis ilinin ilçeleri nelerdir, Kilis'in kaç ilçesi var, Kilis merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

26.04.2020
A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Kilis şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

KİLİS ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? KİLİS MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Kilis şehrinde toplam 4 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Kilis (Merkez) ilçesi iken en küçüğü ise Polateli ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Kilis ilçesi Kilis (Merkez) iken en az nüfuslu Kilis ilçesi ise Polateli ilçesidir.

Kilis (Merkez) Kilis şehrinin merkez ilçesidir.

kilis merkez ilceleri

<div></div>

KİLİS İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Kilis ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Elbeyli
  • Kilis (Merkez)
  • Musabeyli
  • Polateli

kilis ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

<div></div>

<div></div>

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.