kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Şırnak'ın İlçeleri Nelerdir? Şırnak İlçeleri

​​​​​​​Şırnak ilinin ilçeleri nelerdir, Şırnak kaç ilçesi var, Şırnak merkez ilçeleri hangileridir sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

A+
A-

Tercihiniyap olarak elimizden geldiğince siz değerli okuyucularımıza her alandan bilgiler vermeye çalışıyoruz. Bu kimi zaman genel kültür alanında oluyor kimi zaman sağlık kimi zaman eğitim ve öğretim. Yine okuyucularımızın genel kültürüne katkısı olması ya da meraklarını gidermesi amacıyla Türkiye’deki tüm şehirlerin ilçelerini hazırlayarak bir yazı dizisi şeklinde sizler için yayımlamaya karar verdik. Bu yazımızda Şırnak şehrindeki ilçelerin neler olduğunu öğrenebileceksiniz.

ŞIRNAK ŞEHRİNİN KAÇ İLÇESİ VAR? ŞIRNAK MERKEZ İLÇELERİ NELERDİR?

Şırnak şehrinde toplam 7 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler içinde yüzölçümü olarak en büyüğü Şırnak (Merkez) ilçesi iken en küçüğü ise Cizre ilçesidir. Nüfus olarak en büyük Şırnak ilçesi Cizre iken en az nüfuslu Şırnak ilçesi ise Güçlükonak ilçesidir.

Şırnak (Merkez) Şırnak şehrinin merkez ilçesidir.

sirnak merkez ilceleri 1

ŞIRNAK İLİNİN İLÇELERİ HANGİLERİDİR?

Şırnak ilinde yer alan ilçelerin tamamını aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

  • Beytüşşebap
  • Cizre
  • Güçlükonak
  • İdil
  • Silopi
  • Şırnak (Merkez)
  • Uludere

sirnak ilceleri harita

Sorularınız, görüşleriniz ve paylaşımlarınız için yazımızın altındaki yorum kısmını kullanabilir ya da forum sayfalarımızı ziyaret ederek oradaki üyelerden ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarını erişmek için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.