kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Kimya Biyoloji Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Kimya-biyoloji mühendisliği 2019 taban puanları kaç puanlara gelmiştir, kimya-biyoloji mühendisliği 2019 başarı sıralamaları rakamları nasıldır, 2019 kimya biyoloji mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları hangi yöntem ile belirlenmektedir, 2018 yerleştirmelerine göre kimya biyoloji mühendisliği bölümü en düşük ve en yüksek kaç sıralama ve puan ile kapatmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

YKS isimli üniversiteye giriş sınavından alınan puanlar sonrası yerleştirmeler gerçekleştirilir ve bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlar veya sıralamalar bir sonraki yılın YKS yerleştirme kılavuzunda ilgili bölümlerin taban puanları ve başarı sıralamaları olarak yer alır. Bu biçimde 2018 yerleştirmelerine göre belirlenen ve ÖSYM tarafından 2019 YKS kılavuzuna konulacak olan kimya-biyoloji mühendisliği 2019 başarı sıralamaları ve taban puanları tablomuzu yazımızın içinde bulabilirsiniz.

KİMYA-BİYOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Kimya-biyoloji mühendisliği bölümüne bilinen (dolmayan kontenjanlar dışarıda bırakılarak) en düşük puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmeleri sonucuna göre yerleşen kişinin puanı 319,6156 ve sıralaması ise 127563 olarak belirlenmiştir. Kimya biyoloji mühendisliği bölümüne yerleşen adaylar içinde en büyük taban puan ve o taban puanın sıralaması ile yerleşen adayın ise puanı 517,19379 ve sıralaması ise 2528 olarak ortaya çıkmıştır. Adaylar eğer kimya-biyoloji mühendisliği bölümüne bir üniversitede yerleşebilmek istiyorlar ise en azından sayısal puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında veya duruma göre aşağısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

KİMYA-BİYOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Kimya-Biyoloji Müh.  İNG.  Burslu    SAY 2528 517,19379
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Kimya-Biyoloji Müh.  İNG.  %50 İnd.    SAY 35668 427,63553
KOÇ ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik Fak. Kimya-Biyoloji Müh.  İNG.  %25 İnd.    SAY 92352 349,55606
ÜSKÜDAR ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Kimya-Biyoloji Müh.  İNG.  Burslu    SAY 127563 319,6156
ÜSKÜDAR ÜNİV.  VAKIF ÜNİV. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fak. Kimya-Biyoloji Müh.  İNG.  %75 İnd.    SAY Dolmadı Dolmadı

*Listemizde yer alan kimya-biyoloji mühendisliği bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi internet sitelerini takip etmeniz sizin için yararlı olacaktır.

Üniversiteyi ilgilendiren her konuda (puanlar, bölümler, yerleştirmeler, sınavlar), kimya biyoloji mühendisliği bölümü hakkında veya diğer konularda merak ettiklerinizi sormak veya kariyer planlamanız hakkında destek almak için tecrübeli üyelerin ve yöneticilerin bulunduğu forum sayfalarımızı aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmelerinde ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

► 2018 YKS YERLEŞTİRMELERİ SAYISAL BİLGİLERİ

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin taban puanları için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

2018 yerleştirmelerinde ortaya çıkan rakamlara göre 4 yıllık bölümlerin hepsinin başarı sıralamaları için:

► 2018 YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN RAKAMLARA GÖRE 4 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN BAŞARI SIRALAMALARI

** Listelerde bulunan kısaltmalar

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

SAY: Sayısal

İnd.: İndirimli

İÖ: İkinci Öğretim

EA: Eşit Ağırlık

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.