kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı Alım İlanı 2019

Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanlığı Maden ve Petrol Genel Müdürlüğü Maden ve Petrol Uzman Yardımcıları alacağını duyurdu. Başvuru şartları ve sınava dair detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü 19 Kasım 2019 tarihinde Resmi Gazetede yayımlamış olduğu ilan ile Maden ve Petrol Uzman Yardımcıları alacağını duyurdu. 2019 Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı alımı başvuruları ne zaman? Başvurular nasıl yapılacak? Sınavı ne zaman? Hangi alanlardan hangi puan türleri ile alım yapılacak? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2019 Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı Başvuru Koşulları

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 2019 Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların öncelikle Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel memurluk şartlarını taşımaları gerekmektedir. Buna ek olarak adayların;

-Üniversitelerin aşağıda detaylı bir şekilde bulabileceğiniz Lisans programlarından mezun olmuş olmaları,
-Sınavın gerçekleştirileceği yılın birinci günü itibariyle otuz beş yaşlarını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

2019 Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı Başvuru Tarihleri 

2019 Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı alımına başvuruda bulunmak için gerekli şartları taşıyan adaylar başvurularını 20 Kasım 2019 tarihinden 6 Aralık 2019 tarihine kadar gerçekleştirebilecekler. Adaylar başvurularını elden bizzat teslim edecekleri ya da posta yoluyla da yollayabilecekleri evrakın teslimi ile tamamlayacaklardır.

2019 Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı Alımı Hangi Bölümler için Hangi Puan Türleri ile Yapılacak?

2019 Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların aşağıda yer alan bölümlerden mezun olmaları ve yine aşağıda yer alan KPSS A grubu veya KPSS Lisans sınavı puanlarına sahip olmaları gerekmektedir.

-Maden Mühendisliği – 7 kişi – KPSS P1
-Jeoloji Mühendisliği – 7 kişi – KPSS P1
-Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği – 4 kişi – KPSS P1
-Jeofizik Mühendisliği – 2 kişi – KPSS P1
-İktisat, Maliye, İşletme veya Ekonomi Bölümleri – 5 kişi – KPSS P28

Adayların Kurum tarafından gerçekleştirilecek sınava katılabilmeleri için başvuru yapan adaylardan en yüksek puanlı 4 kat aday arasında yer almaları gerekmektedir. Adayların puanlarını 2018 veya 2019 KPSS’den almış olmaları ve puanlarının en az 80 puan olması gerekmektedir.

2019 Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman ve Nasıl?

2019 Maden ve Petrol Uzman Yardımcılığı alım süreci tek aşamalı bir sınav ile sürdürülecektir. Bu sınav sözlü mülakat şeklinde yapılacak ve 20 Ocak 2020 tarihinden 31 Ocak 2020 tarihine kadar sürecektir. Adayların sözlü mülakatlarda başarılı olabilmeleri için en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.