KPSS Taban Puanları

Makine Mühendisliği KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Makine mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları ne durumdadır, bu ve benzeri bölüm mezunları hangi kadrolara atanabilir, makine mühendisliği mezunlarına özel ayrılan kadroların kodu kaçtır, özellikle bu koda ayrılan kontenjan kaçtır, makine mühendisliği bölümü mezunları için 2018/1 başvuru kılavuzunda kaç kontenjan ayrılmıştı, makine mühendisliği mezunu olarak KPSS 2018/1 atamalarında atanma ihtimali olan kontenjanların en büyük ve en küçük puanları kaçtır sorularının cevaplarını sizin için derlemeye çalıştık. Bu soruların cevapları ile makine mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları tablomuza yazımız içinde göz atabilirsiniz.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adayların başvurarak memur olmak amacıyla puan almaya çalıştığı bir Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınavıdır. ÖSYM’nin bu şekilde kamu personeli seçimi için düzenlediği ve bu amaç ile en geniş katılımların olduğu dört sınavı bulunmaktadır, KPSS ortaöğretim, KPSS önlisans, KPSS lisans ve EKPSS. Adaylar bu sınavlardan aldıkları puanlar ile ya merkezi atamalar için tercih yaparak yada mülakat ile alım yapan kurumlar başvurarak kamu personeli olmayı denemektedirler.

Merkezi atamalarda kullanılan birçok kod bulunmaktadır ama en genelleri 2001, 3001 ve 4001’dir. Bunlar sırasıyla herhangi bir ortaöğretim kurumu, önlisans veya lisans mezunu olma şartlarını taşıyan kodlardır.

Bu genel bilgiler eşliğinde sizin için memur olma sürecinde almanız gereken ortalama puanları görerek fikir oluşturması amacıyla atama taban puanları listeleri hazırlamaya devam ediyoruz. Ayrıca yine memur olma süreci ile ilgili daha fazla fikir sahibi olmak istiyor iseniz bu konularda tecrübe sahibi yöneticilerimizin ve üyelerimizin olduğu FORUM sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalarda makine mühendisliği mezunlarının atanabileceği iki kod şartı olan kadrolar bulunmaktadır. Bunlardan biri herhangi bir lisans mezunu olma şartı taşıyan 4001 kodu iken diğeri ise makine mühendisliği veya benzeri bölüm mezunu olma şartı taşıyan 4639 kodudur.

KPSS 2018/1 atamalarında 4639 kodu ile başvurulacak 31 kontenjan bulunmaktayken 4001 kodu ile başvurulabilecek 14 kontenjan bulunmaktaydı. Özetle 2018/1 merkezi atamalarında makine mühendisliği mezunu bir adayın başvurabileceği 45 kontenjan bulunuyordu.

Makine mühendisliği mezunu bir adayın 2018/1 atamalarında atanmak için alması gereken en küçük puan 86,596 idi. Bununla beraber en büyük 92,586 puan ile yerleşme yapılmıştır.

*Merkezi atamalarda lisans mezunu olarak atanabilmeyi sağlayan puan türü P3 puan türüdür. Bahsettiğimiz tavan ve taban puanlar bu puan türü üzerinden belirlenmektedir.

Makine mühendisliği KPSS 2018/1 atama taban puanları listesinin görseli aşağıdadır.

Bu bölümün önceki merkezi atamalarda var olan atama taban puanları YAZIMIZI da incelemenizi öneririz.

*Bahsedilen veriler ve bilgiler ÖSYM’nin kılavuzlarından ve web sitesinden derlenmiştir. Bir değişiklik olması halinde ÖSYM’nin en son yapacağı duyuru ve değişiklik dikkate alınmalıdır.

5187 1 13228908bb57126a6dd05a11584c9731

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu