KPSS Taban Puanları

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları KPSS 2018/1 Atama Taban Puanları

Muhasebe ve vergi uygulamaları mezunları için açılan kadrolar 2018/1 merkezi atamalarında kaç puanlarda kalmıştır, muhasebe ve vergi uygulamaları mezunları atanabilmek için hangi sınava girmelidir, muhasebe ve vergi uygulamaları mezunlarının atanmasında kullanılan özel kod kaçtır, hangi bölümler bu kod içinde yer almaktadır, muhasebe ve vergi uygulamaları merkezi atamalarda en düşük ve en yüksek kaç puanlarda kalmıştır sorularının cevapları yazımız içindedir. Yazımız içinde aynı zamanda muhasebe ve vergi uygulamaları atama taban puanlarını, 2018/1 merkezi atamaları için, tam liste olarak bulabilirsiniz.

Kamu personeli olarak çalışmak için adaylar ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmelidirler. Tabi ki memur olmanın yolu sadece sınava girmekten geçmemektedir. Adayların merkezi atamalarda tercih yaparak atanması ya da mülakat ile alım yapan kurumlara başvurmaya hak kazanabilmeleri için yeterli puanları almalıdırlar. İşte bölümlerin atama puanları listelerini sizlere bu açıdan fikir vermesi amacıyla hazırlıyoruz.

MUHASEBE VE VERGİ UYGULAMALARI KPSS 2018/1 MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI

Muhasebe ve vergi uygulamaları bir önlisans programıdır.Bütün önlisans programlarında olduğu gibi adaylar bu bölüm mezunu olarak atanmak için KPSS önlisans sınavına girmelidirler. Adayların bu sınav sonrası alacağı puan türü sonrasında yaptığı tercihler sonucu 2018/1 atamasında oluşan en düşük puan 87,916 iken en yüksek puan ise 95,397 olarak belirlenmiştir.

Muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü mezunları merkezi atamalarda iki kod üzerinden tercih yapabilmektedirler. Bunlardan biri her önlisans mezununun başvurabilmesine yarayan 3001 kodu iken diğeri ise 3225 olarak belirlenmiş ve Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama, Muhasebe ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları bölümlerini kapsayan koddur. 2018/1 merkezi atamalarında 3001 kodu için 14 3225 kodu için ise 2 kadro ayrılmıştır. Yani muhasebe ve vergi uygulamaları mezunu bir adayın başvurabileceği toplam kontenjan 16 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Muhasebe ve vergi uygulamaları 2018/1 merkezi atama taban puanları listesi aşağıdadır. Taban puanlar, memur olma süreci, atamalar ve benzeri konularda bilgi almak için forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfamıza yönlenmek için TIKLAYINIZ

Muhasebe ve vergi uygulamaları bölümünün bir önceki atamalardan birinde kapattığı puanları görmek ve karşılaştırmalar yapmak için o konudaki YAZIMIZA göz atabilirsiniz.

*Yukarıda verilen bilgiler ÖSYM’nin kılavuzları ve web sitesinde yer alan bilgiler ışığında derlenmiş ve yayımlanmıştır. Bu konularda yapılacak değişiklik veya değişikliklerde ÖSYM’nin veya alım yapan kurumların ve kuruluşların yapacağı duyurular esas olacaktır.

5236 1 b97194da00de5ab358afee64a73b4c9c scaled

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu