Taban Puanları

Malatya Anadolu Liseleri Taban Puanları 2021 (MEB-LGS)

Ortaokul mezunu genç adaylar Liseye Geçiş Sistemi bilinen kısa adıyla LGS ile iyi liselere yerleşmeye çalışırlar. Bu yerleşme işlemi girilen sınavlardan alınan puanlar yardımı ile olmaktadır ve alınan puanların yüksek olması adayların iyi liselere girme şansı elde etmelerini sağlamaktadır.

İyi puanlar dendiği zaman aslında istenilen liseye yetecek puanlar anlaşılmalıdır. Bu yetecek puanlara dair fikri de adaylar önceki yılların yerleştirme puanları üzerinden ortaya çıkan taban puanlara bakarak elde edebilirler.

2021 MALATYA ANADOLU LİSELERİ TABAN PUANLARI

Malatya Anadolu Liseleri taban puanları 2021 listesi 2020 yılında yapılan yerleştirmelere göre oluşturulmaktadır. Bu yerleştirmelerde ortaya çıkan puanlara göre Malatya şehrindeki Anadolu Liselerine yerleşen adaylar içinde en düşük puan ile yerleşen aday 409,2026 puan ile Malatya Lisesi’ne yerleşmiştir. En büyük puan ile yerleşen adayın puanı ise 436,2896 olarak ortaya çıkmıştır ve Malatya Anadolu Lisesi’ne yerleşmiştir.

Malatya şehrinde bu biçimde toplam 2 Anadolu Lisesi olduğu görülmektedir. Bu liselere yapılan yerleştirmelere ait Malatya Anadolu Liseleri Taban Puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

MALATYA ANADOLU LİSELERİ 2021 TABAN PUANLARI
OKUL ADI OKUL TÜRÜ ÖĞR. SÜRESİ ÖĞR. SÜRESİ PANSİYON DURUMU YAB. DİLİ KONT. TABAN PUANI
MALATYA / BATTALGAZİ / Malatya Anadolu Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon Yok İNG. 180 436,2896
MALATYA / BATTALGAZİ / Malatya Lisesi Anadolu Lisesi 4 yıl Kız Erkek Pansiyon (Erkek) İNG. 144 409,2026

LGS’ye dair merak ettiğiniz her şeyi sorarak destek alabileceğiniz forum sayfalarımıza FORUM.TERCİHİNİYAP.NET üzerinden ulaşabilirsiniz.

<div></div>

* Listede yer alan puanlar ve bilgiler MEB’e ait resmi websitesindeki kaynaklar üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik MEB’in yapacağı duyuru tüm adaylar için geçerli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu