kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Mekatronik KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık mekatronik mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, mekatronik bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 mekatronik atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans mekatronik atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında mekatronik mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları mekatronik bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans mekatronik atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 MEKATRONİK ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık mekatronik mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 78,137 olduğu, yine mekatronik mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Mekatronik mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise mekatronik ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3292 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında mekatronik mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 15 kadro vardı. Bu 15 kadronun 3’ü 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken diğer 12 kadro ise 3292 kodlu mekatronik ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara aitti. Mekatronik mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

kpss 2019 1 mekatronik atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 mekatronik atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.