kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

DHMİ KPSS 2019/1 Önlisans Atama Taban Puanları

​​​​​​​Merkezi atama olan KPSS 2019/1 içinde Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) önlisans atama taban puanları kaçlardadır, DHMİ’ye hangi bölüm mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik kodu ile atanabilir, DHMİ’ye önlisans için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan DHMİ atama taban puanları içindeki en küçük ve en yüksek puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan erişebilirsiniz/ulaşabilirsiniz.

Kamuda memur yani kamu personeli olabilme hayali kuran adaylar kamu personeli seçme sınavına (KPSS) girdiler ve aldıkları puanlar sonrasında KPSS 2019/1 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi. Bu yerleştirmelerden sonra ortaya çıkan atama taban puanlarını biz adaylara sonraki atamalarda fikir vermesi için derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz önlisans mezunlarının DHMİ yani Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne yerleştiği kadrolara ait DHMİ KPSS 2019/1 önlisans atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 DHMİ ÖNLİSANS ATAMA TABAN PUANLARI

DHMİ’ye merkezi atamalar içinde birçok farklı nitelik kodu ile başvuru yapılabilir ve bunlardan birisi herhangi bir önlisans programı mezunu olma şartı taşıyan 3001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğerleri ise aşağıda yer alan tabloda bulunan bölümlere ait nitelik kodlarıdır.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjana baktığımızda KPSS 2019/1 merkezi ataması içinde önlisans mezunlarının tercih etme şansı olan DHMİ kadroları için toplamda 70 kontenjan vardı. Bu kontenjanların hiçbir tanesi herhangi bir önlisans mezunu olma şartını barındıran 3001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlar değilken 70’i de farklı bölümlere ayrılan kontenjanlara ait nitelik kodları ile tercih edilebilmekteydi. Bu kontenjanlar içinde Tekniker, Arff Memuru gibi unvanlara ait kadrolar bulunmaktaydı.

Önlisans mezunlarının başvurabileceği tüm bu DHMİ kontenjanlarının atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Tekniker) (Siirt) 78,137 puan ile yapıldığı görünmektedir. Önlisans mezunlarının yerleşebildiği DHMİ kontenjanları içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Tekniker) (Nevşehir) 94,332 puan ile yapıldığı görünmektedir. Önlisans mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde merkezi atama ile DHMİ kadrolarına yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

kpss 2019 1 dhmi onlisans atama taban puanlari

* Yukarıda yer alan bilgiler, veriler ve DHMİ KPSS 2019/1 merkezi atamasına ait önlisans mezunu taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bilgiler ışığında derlenmiştir.

Yorumlar

  1. Süleyman DEMİR Avatar Süleyman DEMİR dedi ki:

    Hangi ön lisans bolumunden alım yapıldı