kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Mütercim Tercümanlık (İngilizce) KPSS 2019/2 Atama Taban Puanları

2019/2 merkezi atamalarında mütercim tercümanlık (ingilizce) kaç puan ile kapatmıştır, mütercim tercümanlık (ingilizce) mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için mütercim tercümanlık (ingilizce) bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında mütercim tercümanlık (ingilizce) puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Mütercim Tercümanlık (İngilizce) KPSS 2019/2 Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 mütercim tercümanlık (ingilizce) atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 MÜTERCİM TERCÜMANLIK (İNGİLİZCE) ATAMA TABAN PUANLARI

Mütercim tercümanlık (ingilizce) mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise mütercim tercümanlık (ingilizce) ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4083 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında mütercim tercümanlık (ingilizce) mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 161 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 10 tanesi ise 4083 nitelik kodu ile yani mütercim tercümanlık (ingilizce) ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise mütercim tercümanlık (ingilizce) mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 73,750 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Mütercim tercümanlık (ingilizce) KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 2 mutercim tercumanlik ingilizce atama taban puanlari

Mezun olduğunuz mütercim tercümanlık (ingilizce) bölümüne kaç puan ile yerleşildiğini merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

<div></div>

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.