Taban Puanları

Oto Boya ve Karoseri 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) maratonu 2019 yılı için geride kaldı. Aylar hatta yıllar süren çalışmaların karşılığını almak için sınava giren öğrenciler, öğrencilerin başarılı olmasını isteyen öğretmenler ve veliler YKS sonrasında derin bir nefes aldı. Üstelik sonuçların açıklanması, puanların belli olmasıyla birlikte tercih heyecanı başladı. Yerleştirme işlemlerinin de tamamlanmasının ardından gözler Oto Boya ve Karoseri taban puanlarına çevrildi. Üniversiteli olanlar ve bir kez daha sınava hazırlanmak isteyenler için kritik öneme sahip Oto Boya ve Karoseri taban puanları ve başarı sıralamaları 2020 henüz açıklanmadı.

Oto Boya ve Karoseri bölümü 2 yıllık öğrenim süresi olan bir önlisans programıdır ve tüm 2 yıllık programlar gibi TYT puan türü ile tercih edilebilmektedir. Bunun dışında Oto Boya ve Karoseri sıralama değerleri henüz YÖK veya ÖSYM tarafından paylaşılmadı. Resmi bir açıklama veya duyuru geldiğinde www.tercihiniyap.net adresi üzerinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

OTO BOYA VE KAROSERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
EGE ÜNİVERSİTESİ   Oto Boya ve Karoseri Ücretsiz 1.258.009 221,55123
KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ   Oto Boya ve Karoseri Ücretsiz 1.408.887 210,93156
SAKARYA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİVERSİTESİ   Oto Boya ve Karoseri Ücretsiz 1.622.068 196,78065

*Yukarıda yer alan veriler, rakamlar, Oto Boya ve Karoseri 2020 taban puanları vs. ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından hazırlanmış olan kılavuzdan ve ÖSYM’ye ait resmi internet sitesinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacağı için kurumun sitesini zaman zaman ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu