Kamu Haber

Penti Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır? Penti Çalışma Saatleri

Kadınların en çok sevdiği, en çok tercih ettiği giyim mağazalarının başında Penti gelmektedir. İç giyim, iç çamaşırı, bikini, çorap, pijama gibi özel ürünleri satışa sunan mağazalar günün her saatinde müşteri akınına uğramaktadır. Özellikle Televizyon reklamları ile adından söz ettiren firma kısa sürede Türkiye’de sektörün hakimi haline gelmiştir. Marka değeri her geçen gün artan firmayı her gün daha çok müşteri tercih etmektedir. Cirosunu, kazancını artıran ve başarısını sürdürmeye kararlı olan firma indirim politikaları, reklam kampanyaları ile faaliyetlerini sürdürüyor. Milyonlarca müşteri de kaliteli ve uygun fiyatlı Penti ürünlerini almak için mağazalara koşuyor. Peki Penti mağazaları kaçta açılır? Kaçta kapanır? Penti çalışma saatleri nasıl? www.tercihiniyap.net ailesi olarak bu sorulara cevap aradık..

Ukrayna İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

Penti Kimin? Ne Zaman Kuruldu?

Penti Türkiye’nin en eski firmalarından biridir. Firmanın tarihi 1950 yılında Mois ve Yasef Kariyo kardeşler tarafından kurulan iki şirkete uzanmaktadır. İki şirket yıllar içinde büyümüş ve daha sonra birleşme kararı almıştır. Birleşme sonrasında ise Öğretmen Çorap adı ile şirket doğmuştur. 1980’lerde ise firma isim değişikliğine gitmiş ve yeni ismi Penti olmuştur. Firmanın ana hedef kitlesi şehirdeki kadınların ihtiyaçlarını karşılamaktır. İç çamaşırı, çorap, ev giyim ürünleri, terlik, bikini, mayo gibi ürünler üreten firma kısa sürede büyük ilgi çekmiştir. Her geçen gün müşteri sayısı artmıştır.

Penti Nedir? Ne Demek?

Penti Türkiye’deki önemli bir giyim firmasıdır. Türkiye’de farklı şehirlerde 500’e yakın mağazası ve binlerce çalışanı bulunur. Firmanın 30 milyondan fazla vatandaşa hizmet sunduğu tahmin edilmektedir. Firmanın ismi olan Penti kelimesi de ürünler kadar büyük ilgi çeker. Kelimenin ‘beceriksiz’ anlamına geldiği belirtilmektedir.

Penti Kaçta Açılır? Kaçta Kapanır?

Firmanın başlangıçtaki müşteri kitlesi şehir kadınlarıdır. Çalışan, okula giden, eğitim alan, sosyal hayatta daha çok yer alan kadınlara ürünlerini ulaştırmayı amaçlamıştır. Daha sonra müşteri kitlesi daha da genişlemiş ve tüm kadınlara yönelik politikalar üretmeye başlamıştır. Farklı sosyo-ekonomik şartlara sahip olan, farklı şehirlerdeki farklı yaşlardaki kadınlar her gün, her saat firma mağazalarına akın etmektedir. Bu nedenle Penti mağazalarının kaçta açılıp kaçta kapandığı da merak edilmektedir. Özellikle sabah işe giderken veya akşam eve dönerken acil ihtiyaçlar nedeniyle insanlar Penti’ye gitmek isteyebilir. Bu nedenle mağazaların açılış-kapanış saatleri önem kazanır. 

Güncel Penti Çalışma Saatleri

Penti mağazaları sabah saat 10.00’da açılır. Saatlerce hizmet veren mağazalar akşam saat 22.00’de ise kepenklerini indiri ve kapanır. Alışveriş merkezlerinde, cadde mağazalarında, gökdelenlerde yer alan mağazaların çalışma saatleri aynıdır ve değişmez. Müşteriler 10.00-22.00 saatleri arasında mağazalara giderek hizmet alabilir. 

Penti Mağazaları Hafta Sonu Açık Mı? Hafta Sonu Çalışıyor Mu?

Firmayla ilgili en çok sorulan sorulardan biri de budur. Penti mağazaları hafta içi 5 gün boyunca açıktır. Hafta sonu 2 gün de hizmet vermeye devam eder. Yani mağazalar pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi ve pazar olmak üzere haftada 7 gün açıktır. Çalışma saatleri de yine 10.00-22.00 şeklindedir.

Penti Bayramda ve Resmi Tatilde Açık Mı? Kapalı Mı?

Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı gibi dini günler ile resmi tatillerde bazı mağazalar açılmamaktadır. Ancak Penti onlardan biri değildir. Penti Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda çalışmalarını sürdürür. 1 Ocak yılbaşı, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatillerde de mağazalar açıktır. 

Penti mağazalarıyla ilgili dikkat edilmesi gereken bir konu vardır. Ramazan ve Kurban Bayramı gibi dini günlerde AVM’ler geç açılabilmektedir. Bu durumda mağazalar da sabah saatlerinde değil öğleden sonra hizmet vermeye başlar. Bu nedenle AVM’ye gidecek kişilerin bu duruma dikkat etmesi gerekir. Mağazalar ve AVM’ler arefe günü normal çalışmaya devam eder ancak bayramın 1. ve 2. günü saatler değişebilir.

Penti Müşteri Hizmetleri Telefonu, İletişim Bilgileri

İnternet siparişlerinde, mağaza ile ilgili şikayetlerde müşteri hizmetlerine ulaşmanız gerekebilir. Bu durumda aramanız gereken Penti Müşteri Hizmetleri Numarası “0850 333 0 768” şeklindedir. Müşteri hizmetleri haftanın 7 günü 10.00-19.00 saatleri arasında çalışır. Bu saatler arasında iletişim kurmanız mümkündür. Ayrıca internet sitesine giderek farklı iletişim yollarını da bulabilirsiniz. kamu haber

 

Penti Personel Maaşları 2023 Ne Kadar?

penti iletisim

Penti nasıl kuruldu?

1970 yılında Öğretmen Çorap adını alan marka, bir yıl sonra İstanbul Bayrampaşa’da kurulan ilk üretim tesisi birlikte gelişmeye devam etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu