kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Psikoloji 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında psikoloji kaç puan ile kapatmıştır, psikoloji mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için psikoloji bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında psikoloji puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 psikoloji atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 PSİKOLOJİ ATAMA TABAN PUANLARI

Psikoloji mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise psikoloji ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4131 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında psikoloji mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 153 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 2 tanesi ise 4131 nitelik kodu ile yani psikoloji ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise psikoloji mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 86,945 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Psikoloji KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 2 psikoloji atama taban puanlari

Mezun olduğunuz psikoloji bölümüne kaç puan ile yerleşildiğini merak ediyorsanız ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.