kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, PDR KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunlarının atanabildiği kadrolar en küçük ve en yüksek kaç taban puanlarda kaldı, PDR bölümü mezunlarının ataması yapılan kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaç taneydi, KPSS 2019/1 rehberlik ve psikolojik danışmanlık atama taban puanları hangi durumdadır, PDR atamaları merkezi atama içindeki hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması olan kaç kadro bulunuyordu, bu kod dışında rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunları hangi kontenjanlara yerleşebilir gibi soruların cevaplarına yazımıza göz atarak ulaşabilirsiniz.

Herhangi bir eğitim-öğretim kurumu mezunu birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı adını taşıyan sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan kendi mezun olduğu bölüme bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya mülakat ile alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma şansını yakalayabilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için listelemeye devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 rehberlik ve psikolojik danışmanlık atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 PDR, REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK ATAMA TABAN PUANLARI

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapabilirler. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kadrolara aitken diğeri ise PDR ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 4133 nitelik kodlu kadrolara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 79 kontenjan vardı. Bu 79 kontenjanın 79’u da 4001 nitelik kodu, yani herhangi bir lisans programından mezun olma şartı arayan kod, ile atanma şansı elde edilen kontenjanlara aitken 4133 kodlu rehberlik ve psikolojik danışmanlık ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kontenjan ne yazık ki bu merkezi atamada bulunmamaktaydı.

Bu kontenjanlara atamalar gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en küçük puanın 91,570 olduğu, yine rehberlik ve psikolojik danışmanlık mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en büyük puanın ise 99,024 olduğu görülmektedir. PDR mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kontenjanların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Mezun olduğunuz bölümün son sene kaç taban puan ile kapattığını da merak ediyorsanız ilgili içeriğe göz atabilirsiniz.

kpss 2019 1 pdr atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 rehberlik ve psikolojik danışmanlık atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuzlardan ve dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcı olacaktır.

** Açılan kadrolara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.