kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

2023 Konkordato Komiseri Maaşı Ne Kadar?

Türkiye’de son dönemde en çok duyduğumuz meslek gruplarından bir tanesi de şüphesiz konkordato komiserliği mesleğidir. Peki konkordato komiseri nedir? Konkordato komiserliği eğitimi ve sertifikası nereden ve nasıl alınır? Konkordato komiserleri ne kadar maaş alır? Konkordato komiserliği ücreti ne kadar? İşte cevabı..

A+
A-

Türk ekonomisi son dönemde kritik bir sınavdan geçmektedir. Ekonomik sıkıntılar nedeniyle de pek çok firma ve şirket konkordato başvurusu yapmaktadır. Konkordato ilanları her gün medyada yer almaktadır. Peki her geçen gün daha sık duyduğumuz konkordato nedir? Konkordato temelde ekonomik sıkıntısını çözmek için firmaların borçlarını vadelendirmek için ek süre istemesidir. Ekonomik sorunlar yaşayan şirketler konkordato anlaşması yaparak ekonomik sıkıntılarını çözmeye çalışır. Konkordato anlaşmalarında ise konkordato komiseri görev yapar. Peki konkordato komiserliği eğitimi nereden alınır? Konkordato komiserliği sertifikası nereden alınır? Konkordato komiseri görevleri nelerdir? Konkordato komiserliği ücreti ne kadar? Konkordato komiseri maaşı ne kadar? İşte cevabı…

Konkordato Komiseri Nedir? Nasıl Olunur?

Konkordato Komiserliği Eğitimi ve Sertifikası

Konkordato komiserliği son dönemlerde adından sıkça söz ettiren bir meslektir. Sorumluluğu ve maaşı yüksek olan konkordato komiseri kritik görevler yürütür. Konkordato komiserinin zorlu mesleği yürütebilmesi için donanımlı olması gerekmektedir. Konkordato komiseri mesleğinde yetkinlik kazanabilmesi için iyi bir eğitim almalı ve yetkinliğini sertifika ile belgelemelidir. Konkordato komiserliği eğitimi ve sertifikası nasıl alınır? Konkordato komiserliği eğitimi ve sertifikası nereden alınır? Türkiye’nin farklı illerinde “konkordato komiserliği eğitimi” veren üniversiteler bulunmaktadır. Bu üniversitelerden “konkordato komiserliği sertifikası” alınabilir. Bu konuda detaylı bilgi için makalemize göz atabilirsiniz.

Konkordato Komiseri Görevleri

Konkordato komiserinin pek çok görevi bulunmaktadır. Konkordato komiseri görevleri saymakla bitmez. Şirket ve firmalar konkordato başvurusu yaptıktan sonra mahkemeler konkordato komiseri atarlar. Konkordato komiseri başvuruda bulunan firma veya şirketin başvurusunu inceler. Konkordato sürecine katkıda bulunur. Mahkeme ve konkordato başvurusu yapan kurum ve kuruluşla ilgili işleri inceler. Konkordato komiseri konkordato anlaşmasının yapılabilmesi için gereklidir. Ticaret mahkemelerindeki işleyişin sorunsuz ilerlemesini sağlar. İcra memuru gibi görev yapan konkordato komiserleri avukat da tayin edebilir. Konkordato komiseri konkordato anlaşmasının yapılabilmesi ve konkordato süresinin verilebilmesi için şartların uygun olup olmadığını inceler.

Konkordato Komiseri Maaşı Ne Kadar?

Konkordato başvurusu yapıldıktan sonra mahkeme tarafından konkordato komiseri atanmaktadır. Konkordato komiseri konkordato anlaşmasının uygun olup olmadığına karar verir. Sürecin sorunsuz ilerlemesi için görev yapan konkordato komiseri oldukça kritik bir görev yürütmektedir. Hem ülke ekonomisine katkı sağlayan hem de onlarca kişiye iş imkanı sunan şirketlerin ekonomik anlamda düze çıkması oldukça önemlidir. Bu alanda görev yapan kişilerin sorumluluğu bu açıdan oldukça fazladır. Konkordato komiserleri bu nedenle omuzlarında ağır bir yük taşır. Bu nedenle konkordato komiseri maaşı da oldukça yüksektir.

“Konkordato komiserinin maaşını kim belirler?” Bu soruyu soran binlerce kişi bulunmaktadır. Konkordato komiserinin maaşını mahkemeler belirler. Konkordato komiseri davaya göre, şirketin büyüklüğüne göre vb. farklı miktarlarda maaş alabilir. Ancak genel olarak konkordato komiserinin maaşı en az 20 bin Türk Lirasıdır. Konkordato komiserliği ücreti 20 bin TL ile 100 bin TL arasında değişiklik gösterebilir. Örneğin 2022 yazında konkordato başvurusu yapan bir market zincirine 50 bin TL ile maaşla konkordato komiseri atanmıştır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

İşte konkordato komiserliği ücreti…

5846 1 df2fbb58cbaec8a141d393cc187f5ee3

Başkomiser Maaşları Ne Kadar?

Konkordato komiserinin görevi ne zaman sona erer?

Konkordatonun tasdiki kararı ile birlikte konkordato komiserinin görevi sona erer. 

Yorumlar

  1. Iuysal Avatar Iuysal dedi ki:

    Yazınızın sonunda belirttiğiniz Konkordato Komiseri Ücreti 50bin TL ye itiraz edilmiş. 15.000TL olarak kesinleşmiştir. Düzeltmek isterim.