kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Sağlık Bölümleri Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları 2018

Sağlık bölümleri nelerdir, sağlık bölümlerinin 2018 taban puanları nasıldır, sağlık bölümlerinin 2 ve 4 yıllık olanlarına kimler girebilir sorularının cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlık bölümleri nelerdir, sağlık bölümlerinin 2018 taban puanları nasıldır, sağlık bölümlerinin 2 ve 4 yıllık olanlarına kimler girebilir, sağlık bölümlerine hangi puan türü ile girilir, sağlık bölümlerinin başarı sıralamaları nasıldır, listenizdeki sağlık bölümleri hangi kriterlere göre belirlenmiştir sorularının cevapları ile 2 ve 4 yıllık sağlık bölümlerinin taban puanlarını sizler için derledik. Üniversite Rehberi

2018 yılında 31 Haziran ve 1 Temmuz günü gerçekleştirilen TYT ve AYT test gruplarından oluşan YKS sonrasında adaylar puanlarını beklemeye başladı. Alacakları puanlar ile yerleşebilecekleri yerleri görebilmeleri için biz alanlara özel olarak hazırladığımız taban puan listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

SAĞLIK BÖLÜMLERİ TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI 2018

Sizler için hazırladığımız sağlık bölümleri listemizi iki kriteri göz önünde bulundurarak hazırladık. Bunlardan ilki bölümlerin sağlık ile ilişkili olması, ikincisi ise sağlık bakanlığının açtığı kadrolarda atamalarının bulunması.

Sağlık bölümlerine girebilmek için adaylar için bir kaçfarklı yol bulunmaktadır. Bunlardan biri ilişkili önlisans bölümünden mezun olarak Dikey Geçiş Sınavı aracılığıyla geçiş hakkına sahip olmak, biri ilişkili ortaöğretim kurumundan mezun olarak geçiş hakkına sahip olmak bir diğeri ise yükseköğretim kurumları sınavının içindeki TYT ve AYT kısımlarına girerek gerekli puan türünden yeterli puanı alabilmek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sağlık bölümleri içerisinde hem TYT hem EA, hem SAY puan türleri ile tercih edilebilen bölümler olduğu için sınava giren ve ilgili puan türünden yeterli puan alan herkes tarafından tercih edilebilir. Bu şekildeki adaylar tarafından tercih edilebilecek olsa da genelde ortaöğretimde sayısal temelli eğitim alan adaylar tarafından daha fazla tercih edilmesi olasıdır.

Sağlık bölümlerinin listesi ile 2018 taban puanları ve başarı sıralamaları verilerine aşağıdaki listelerden ulaşabilirsiniz.

2 YILLIK SAĞLIK BÖLÜMLERİ TABAN PUANLARI

2 yıllık sağlık bölümlerinden bir kısmının taban puanları listesi aşağıdaki gibidir. Tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ

2 Yıllık Ağız ve Diş Sağlığı Taban Puanları

2 Yıllık Anestezi Taban Puanları

2 Yıllık Eczane Hizmetleri Taban Puanları

2 Yıllık İş Sağlığı ve Güvenliği Taban Puanları

2 Yıllık Ortopedik Protez ve Ortez Taban Puanları

2 Yıllık Perfüzyon Teknikleri Taban Puanları

2 Yıllık Radyoterapi Taban Puanları

2 Yıllık Sağlık Turizmi İşletmeciliği Taban Puanları 

2 Yıllık Yaşlı Bakımı Taban Puanları

4 YILLIK SAĞLIK BÖLÜMLERİ TABAN PUANLARI

4 yıllık sağlık bölümlerinden bir kısmının taban puanları listesi de aşağıdaki gibidir. Tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ

4 Yıllık Acil Yardım ve Afet Yönetimi Taban Puanları

4 Yıllık Beslenme ve Diyetetik Taban Puanları

4 Yıllık Çocuk Gelişimi Taban Puanları

4 Yıllık Diş Hekimliği Fakültesi Taban Puanları 

4 Yıllık Eczacılık Fakültesi Taban Puanları

4 Yıllık Hemşirelik Taban Puanları

4 Yıllık Psikoloji Taban Puanları

4 Yıllık Tıp Fakültesi Taban Puanları

4 Yıllık Veteriner Fakültesi Taban Puanları

*Sistemin değişikliğine gidildiği için başarı sıralamalarında ve taban puanlarında değişiklik olma ihtimali yüksek. Bunu gözardı etmeyiniz.

Sağlık bölümleri, sağlık atamaları, KPSS, tercihler ve bunlar gibi pek çok konuda merak ettiklerinizi sormak ve destek almak için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfamız için TIKLAYINIZ.

*Veriler ve listeler ÖSYM, YÖK ve Sağlık Bakanlığı kurumlarından toparlanan bilgiler ışığında hazırlanmıştır. Yapılacak bir değişiklikte bu kurumların yapacakları duyurular dikkate alınmalıdır.

Ayrıca mezuniyet sonrası girilebilecek sağlık mesleklerine ait atama taban puanları listelerini incelemek isterseniz ilgili yazımız için TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.