kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Mersin'deki Devlet ve Vakıf Üniversiteleri Hangileridir? Mersin Üniversiteleri

​​​​​​​Mersin üniversiteleri nelerdir, mersin ilinde kaç tane üniversite bulunmaktadır, bunlardan kaç tanesi özel üniversite kaç tanesi devlet üniversitesidir gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Mersin'deki Devlet ve Vakıf Üniversiteleri Hangileridir? Mersin Üniversiteleri

Üniversite öğrencisi olmak birçok genç adayın hatta zaman zaman da vaktinde okuyamamış ya da mezun olmuş ama başka bölümde de okumak isteyen bireylerin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmek için adaylar YKS adını taşıyan üniversite sınavına girerler.

Sınav sonuçları geldikten sonra adaylar için en fazla belirsizlik taşıyan şey ise tercih yapabilmektedir. Hangi bölüm, hangi üniversite, hangi fakülte, puanım yeter mi gibi sorular üniversite adaylarının aklında dolanmaktadır. Biz bu soruları cevaplandırmak için pek çok yazı dizileri hazırlıyoruz. Bu yazı dizilerinden bir tanesi de özellikle şehir konusunda size fikir vermesi amacıyla hangi şehirde hangi üniversitenin bulunduğuna dair hazırladıklarımız. Bu yazımızda mersin ilinde bulunan üniversiteleri özel ve devlet üniversiteleri olarak listelemeye çalıştık.

MERSİN İLİNDE BULUNAN DEVLET ÜNİVERSİTELERİ HANGİLERDİR?

Her aday özel üniversitelerde okumaya fırsat bulamamakta ya da bunu istemeyebilmektedir. Bu yüzden de o adayların tercihleri devlet üniversitelerinden yana olmaktadır. Mersin şehrinde toplam 2 adet devlet üniversitesi bulunmaktadır. Mersin ilinde bulunan devlet üniversitelerinin listesi aşağıdaki gibidir.

  • Mersin Üniversitesi
  • Tarsus Üniversitesi

<div></div>

MERSİN İLİNDE BULUNAN VAKIF ÜNİVERSİTELERİ NELERDİR?

Üniversite adaylarının bir kısmı da ya puanları düşük kaldığı için ya da burs imkanlarından faydalanmak için özel üniversiteleri yani vakıf üniversitelerini tercih etmektedir. Mersin içerisinde toplamda 2 adet de vakıf üniversitesi bulunmaktadır. Mersin ilinde bulunan vakıf üniversitelerinin listesi de aşağıdaki gibidir.

  • Çağ Üniversitesi
  • Toros Üniversitesi

mersindeki vakif universiteler nelerdir

<div></div>

Üniversite sınavı, üniversiteler, üniversite bölümleri ve bunlar gibi tüm konularda aklınıza takılan her soruyu forum sayfalarımıza gelerek deneyim sahibi yöneticilerimize sorabilirsiniz. Forum sayfalarımıza ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Ülkemizde çok hızlı bir şekilde üniversiteler açılmakta ya da kapanabilmektedir. Mersin üniversiteleri listesi yayımladığımız tarihte en güncel halindedir ve yapılabilecek bir değişiklik yazımıza yansıyacaktır fakat siz bu tip bilgileri takip etmek için düzenli olarak YÖK’ün veya ÖSYM’nin resmi duyurularını takip ediniz.

<div></div>

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.