Sağlık Turizmi İşletmeciliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Sağlık turizmi işletmeciliği 2019 taban puanları kaçtır, sağlık turizmi işletmeciliği 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 sağlık turizmi işletmeciliği başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre sağlık turizmi işletmeciliği bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

09.06.2019
A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan almak için sınava girer ve bu aldıkları puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir bölüme yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin hemen sonra olan yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan sağlık turizmi işletmeciliği 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

SAĞLIK TURİZMİ İŞLETMECİLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Sağlık turizmi işletmeciliği bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış (dolmayan kontenjanlar dışında) en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı 188,28275 ve sıralaması ise 1712958 olarak görülmektedir. Sağlık turizmi işletmeciliği bölümüne yerleştirmesi yapılmış bireyler içinde en büyük taban puan ve o puanın sıralaması ile yerleşen bireyin ise puanı 219,36164 ve sıralaması ise 1283341 olarak belirlenmiştir. Adaylar eğer sağlık turizmi işletmeciliği bölümüne ortalama bir üniversitede yerleşmeyi düşünüyor ise en azından TYT puan türünden bu iki puan veya sıralama arasında veya duruma göre aşağısında veya yukarısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

SAĞLIK TURİZMİ İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM BURS/DİL TABAN PUAN SIRALAMA
HARRAN ÜNİVERSİTESİ  Sağlık Turizmi İşletmeciliği     219,36164 1283341
SİVAS CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Sağlık Turizmi İşletmeciliği     188,28275 1712958
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ Sağlık Turizmi İşletmeciliği     Dolmadı Dolmadı
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ Sağlık Turizmi İşletmeciliği     Dolmadı Dolmadı

*Yazımızda yer alan sağlık turizmi işletmeciliği bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

2018 YKS yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan sayısal bilgiler için:

2018 YKS YERLEŞTİRMELERİNDE ORTAYA ÇIKAN SAYISAL BİLGİLER

2018 yerleştirmeleri sonrasında oluşan ve 2 yıllık tüm bölümleri kapsayan taban puan dosyası için:

2018 YERLEŞTİRMELERİNE GÖRE 2 YILLIK TÜM BÖLÜMLERİN TABAN PUANLARI

** Dosyalar ve Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.