kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alım İlanı 2021

Sermaye Piyasası Kurulu 2021 yılı için uzman yardımcısı alım ilanı yayımladı. Yayımlanan bu ilana göre başvuru şartları ve diğer detaylar haberimizde.

2021 yılında gerçekleştirilmek üzere Sermaye Piyasası Kurulu SPK tarafından 2021 yılı Uzman Yardımcılığı alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan bu ilana göre 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı başvuru şartları nelerdir? 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımına başvurular ne zaman yapılabilecek? 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımına hangi alanlardan mezun olan adaylar başvuru yapabilecek? 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımına dair detayları ve ilanın tam metnini haberimizde bulabilirsiniz.

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuru Koşulları Nelerdir?

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımına başvuru yapmak isteyen adayların Devlet Memurları Kanunu gereğince öngörülen genel memurluk şartlarını haiz durumda olmaları, 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımının yapılacağı 2021 yılının birinci günü itibariyle otuz beş yaşlarını tamamlamamış olmaları, Sermaye Piyasası Kanunu ile diğer mali mevzuata göre herhangi bir suç sayılan eylemden kaynaklı olarak hükümlü olmamış olmaları gerekmektedir. 

Bunların yanında 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunacak olan adayların Sermaye Piyasası Kurulu’nun bu kadro için belirlemiş olduğu bölüm ve KPSS puanı şartlarını da taşıyor olmaları gerekmektedir.

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuruları Hangi Tarihler Arasında Gerçekleştirilecek?

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen ve başvuru koşullarını eksiksiz biçimde taşıyan adaylar başvurularını 4 Mart 2021 tarihinden 18 Mart 2021 tarihine kadar Sermaye Piyasası Kurulu SPK’nın internet sitesi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirebileceklerdir.

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı başvuru süreci adayların elektronik ortamda doldurdukları form ile evrakı 22 Mart 2021 tarihine kadar Kurula ulaştırması ile tamamlanacaktır.

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı Nasıl Gerçekleştirilecek?

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı yazılı yaroşma sınavı ve sözlü mülakat olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. Bu bağlamda 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımının ilk aşaması olan yazılı sınava mesleğe alınacak olan aday sayısının yirmi katı kadar aday katılabilecektir. 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı yazılı sınavına katılacak olan adaylar için sınav giriş belgeleri 7 – 8 Nisan 2021 tarihlerinde yayımlanacktır.

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı yazılı sınavı ise 10 Nisan 2021 ilâ 11 Nisan 2021 tarihlerinde İstanbul’da bulunan Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

spk tay

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımına Hangi Alanlardan Kaç Kişi Alınacak?

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı kapsamında toplam 10 Uzman Yardımcısı mesleğe alınacak. 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımına üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisyaar ve Yazılım Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ile Elektronik Mühendisliği alanlarından mezun durumda bulunan adaylar başvuruda bulunabilecekler. 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı kapsamında istihdam edilecek olan uzman yardımcılarının unvanı bilişim uzman yardımcısı olacaktır.

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımına başvuru yapacak olan adayların 2020 ya da 2019 yılında ÖSYM tarafından düzenlenmiş olan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın Lisans oturumunda KPSS P3, KPSS P2 veya KPSS P1 puan türlerinin bir tanesinden en az 75 puana sahip olmaları gerekmektedir. 2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı yazılı sınavına en fazla 200 aday katılabilecektir.

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımının diğer detaylarına, yazılı sınav konularına ve başvuru evrakına dair bilgilere erişmek adına İLANIN TAM METNİNİ incelemek için Tıklayınız!

2021 Sermaye Piyasası Kurulu SPK Uzman Yardımcılığı Alımı sürecini takip etmek, diğer adaylarla yazılı ve sözlü sınavlara dair istişare etmek için FORUM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.