kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

CEO Maaşları Ne Kadar? Dünyada CEO Maaşları

CEO Maaşları Ne Kadar? Dünyada CEO Maaşları Ne Kadar? CEO Nedir? Ne Demek? CEO Açılımı Nedir? CEO Ne İş Yapar? CEO Görevleri Nelerdir CEO Asistan Maaşı ve Ücreti Ne Kadar?

A+
A-

CEO maaşları ne kadar diye düşündünüz mü hiç. İşte bizde sizlere CEO hakkında bilgiler derleyip en güncel haliyle sizlere bu yazımızda bilgi verdik. Ayrıca dünya üzerindeki diğer CEO maaşları hakkında da bilgi paylaştık.

Küreselleşme ile birlikte günümüzde devletlerden, ülkelerden daha büyük şirketler ortaya çıktı. Şirketler büyüdükçe, karlılık oranı arttıkça şirket yöneticilerine verilen önem de arttı. Şirketlerin başındaki isimlere verilen ‘CEO’ adı tüm dünyada yaygınlaştı. Dünyanın en havalı, en çok ilgi gösterilen mesleklerinden olan CEO’larla ilgili pek çok konu merak ediliyor. Peki CEO nedir? CEO açılımı nedir? CEO ne iş yapar? CEO maaşları ne kadar? CEO maaşı, ücreti ne kadar oldu?

Emekli Müfettiş Maaşları Ne Kadar?

CEO Nedir? Ne Demek? CEO Açılımı Nedir?

CEO, İngilizce bir kısaltmadır. Açılımı ‘Chief Executive Officer’ şeklindedir. Baş yönetici, yöneticilerin başındaki isim anlamına gelir. Hiyerarşide en tepedeki olan isimdir. Bu nedenle son derece saygın, güçlü ve yetkili bir isimdir. Şirketin büyüklüğü, markanın tanınırlığı, yöneticinin şirkete kattığı değerler yöneticilerin gücüne, kazandığı paraya katkı sağlar. Günümüzde pek çok devlet başkanından daha etkili CEO’lar bulunmaktadır.

CEO Ne İş Yapar? CEO Görevleri Nelerdir?

 • Şirketle ilgili tüm detaylara hakim olur
 • Yardımcılarını seçer ve koordine eder
 • Ekibiyle uyum içinde çalışır
 • Şirket karını maksimuma çıkartmak için çalışır
 • Şirketin en etkili ve yetkili ismidir
 • Şirketin prestijini olumsuz etkilemez
 • Olumsuz durumlara karşı müdahale planlarını hayata geçirir
 • 7 gün 24 saat işle ilgilenmesi mümkündür
 • Faaliyet gösterilen ülkede ve dünyadaki trendleri takip eder
 • Acil, olumsuz durumlarda sorumluluk alır
 • Şirketin dönüşümünü ve değişimini koordine eder

CEO Asistan Maaşları Ne Kadar?

Şirketlerin başındaki isim olan CEO’lar son derece yoğun bir programa sahiptir. Pek çok görev ve sorumlulukları bulunur. Bu nedenle onlara günlük hayatta, iş hayatında yardım edecek personellere ihtiyaç duyar. İşte bu kişiler CEO’ların yanında olan, yardımcı olan asistanlardır. CEO asistanı olan kişiler yöneticilerin eli, ayağı, kulağı ve gözüdür. Sorumlulukları en az CEO’lar kadardır. Bu nedenle ne kadar maaş aldıkları da merak edilir. CEO asistan maaşları en düşük 17-20 bin TL arasındadır. Dünyaca ünlü CEO’larla çalışan, alanında başarılı CEO asistanları ise 10-20 bin dolar arasında maaş almaktadır.

Vestel İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

CEO Maaşları Ne Kadar?

Alanında başarılı, dünyaca ünlü şirketlerin başındaki CEO’ların ne kadar maaş aldığı çok merak edilmektedir. CEO’lar dünyada maaşı en yüksek olan personeller, görevliler arasında başı çekmektedir. Aldıkları maaşlar, yıllık veya aylık kazançları pek çok faktöre göre değişebilir. Ancak yine de şirkette en yüksek maaş alan kişilerdir. Türkiye’de CEO maaşları aylık en az 50-100 bin TL arasında değişir. Yıllık kazançları birkaç milyon lirayı bulabilir. Dünyada CEO maaşları ise çok daha yüksektir. Elon Musk 500 milyon ile 1 milyar dolar arasında, Tim Cook yaklaşık 200 milyon dolar, Tom Rutledge ise 100-200 milyon dolar arasında kazanç elde edecektir.

CEO nerede çalışır?

CEO, şirket içinde yönetimin merkezinde yer alır.

Yorumlar

 1. Aysel Avatar Aysel dedi ki:

  Hastenizde çalışmak istiyorum temizlik işçisi olarak