Taban Puanları

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri 2020 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri 2020 taban puanları ve başarı sıralamalarını bilerek çalışmak, bu bölümü kazanmak isteyen arkadaşlarımızın doğru planlama yapmalarını sağlayacak ilk adımdır.

2019 YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte tercih süreci de tamamlanmış ve tercih sonuçlarına göre üniversitelerin lisans veya önlisans bölümlerini kazanan adayların kayıt işlemleri de sona ermiştir. Ek yerleştirme işlemlerinin devam ettiği bu günlerde, 2020 YKS hazırlık süreci başlamıştır. Bu zorlu çalışma sürecinin henüz çok başında olan adaylar için doğru planlama ile giriş yapmak oldukça önemlidir. Üniversite sınavlarında bu girişi sağlayan temel argüman: Kazanılmak istenilen bölümlere ait üniversite sınavında gerçekleşen taban puanları ve başarı sıralamalarını bilmektir. Biz de buna istinaden 2020 YKS sürecine hazırlanan arkadaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak adına Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümü 2020 taban puanları yazısını kaleme aldık. Aşağıda yer alan tablolarda belirteceğimiz taban puanların 2019 yılına ait resmi veriler olduğunu ve 2020 üniversite tercih kılavuzunda bu verilerin kullanılacağını açıklayarak konuya devam edelim.

SİGORTACILIK VE AKTÜERYA BİLİMLERİ 2020 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

ÖSYM ve YÖK tarafından açıklanan taban puanlara göz attığımızda başarı sıralamalarının henüz açıklanmadığı görülecektir. Tahmini verilerle sizleri yanıltmak istemediğimiz için Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri bölümüne ait üniversite başarı sıralamalarını resmi kanallardan açıklanana kadar beklediğimizi belirtmek isteriz. Resmi verilerin açıklanmasıyla birlikte biz de bu tablolar altında başarı sıralamalarına yer vereceğiz.

2020 Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri puanlarına göz atacak olursak, bu bölüme en küçük taban puan ile yerleşen kişinin 201,597 puanda olduğunu ve en büyük taban puan ile yerleşen kişinin de 223,202 puanda olduğunu söyleyebiliriz. Diğer üniversitelerin bu bölüme ait taban puanlarını tablomuz içerisinde görebilirsiniz. YKS hakkında da aklınıza takılan tüm soruları forum sayfalarımızı ziyaret edere bizlere yöneltebilirsiniz.

► Forum sayfamız için LİNKİ tıklayınız.

SİGORTACILIK VE AKTÜERYA BİLİMLERİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE BÖLÜM TÜR SIRALAMA TABAN PUAN
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ   Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri (Yüksekokul)  Ücretsiz Dolmadı Dolmadı
ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ   Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri (Fakülte)  Ücretsiz Dolmadı Dolmadı
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ   Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri (Fakülte)  Burslu Dolmadı Dolmadı
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ   Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri (Fakülte)  Ücretli Dolmadı Dolmadı
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ   Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri (Fakülte)  %75 İndirimli Dolmadı Dolmadı
GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ   Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri (Fakülte)  %50 İndirimli Dolmadı Dolmadı

<div></div>

*Yukarıda yer alan bilgiler, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri 2020 taban puanları ve diğer şeyler ÖSYM tarafından yayımlanmış olan kılavuzdan ve resmi internet sitesinden alınmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır lütfen bunu göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu