Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Sivil hava ulaştırma işletmeciliği mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 sivil hava ulaştırma işletmeciliği atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, sivil hava ulaştırma işletmeciliği atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında sivil hava ulaştırma işletmeciliği mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

08.10.2019
A+
A-

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 sivil hava ulaştırma işletmeciliği atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda sivil hava ulaştırma işletmeciliği mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 91,570 olduğu, yine sivil hava ulaştırma işletmeciliği mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 99,024 olduğu görülmektedir.

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise sivil hava ulaştırma işletmeciliği ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 4493 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında sivil hava ulaştırma işletmeciliği mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 79 kadro vardı. Bu 79 kadronun 79’u da 4001 nitelik kodu, yani herhangi bir lisans programından mezun olma şartı arayan kod, ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken 4493 kodlu sivil hava ulaştırma işletmeciliği ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara ait kontenjan ne yazık ki bulunmamaktaydı. Sivil hava ulaştırma işletmeciliği mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

kpss 2019 1 sivil hava ulastirma isletmeciligi atama taban puanlari

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 sivil hava ulaştırma işletmeciliği atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için bağlayıcı olacaktır.

** Açılan kadrolara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartlara göz atmak için:

KPSS MERKEZİ ATAMALAR ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR NİTELİK KODLARI

Sivil hava ulaştırma işletmeciliği bölümü ve diğer tüm lisans bölümlerinin nitelik kodları için ilgili dosyaya yönlendirilmek için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN LİSANS NİTELİK KODLARI

Ayrıca lisans mezunları için ayrılan kontenjanların hepsine göz atmak için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN LİSANS KADROLARI

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Yasin dedi ki:

    99 az ya duz yuz yapalim