kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Denetmen Yardımcılığı Alım İlanı 2021

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 2021 yılı Denetmen Yardımcılığı alım ilanı yayımlandı. Detaylar haberimizde.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu SGK tarafından 2021 yılı için 11. Promosyon denetmen yardımcılığı alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan bu ilana göre Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı başvuru şartları nelerdir? Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı kaç kişilik olacak? Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımına başvurular ne zaman yapılacak? Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı sınavına kaç kişi katılabilecek? Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı puan türleri neler? Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımının detayları ve ilan metnini haberimizde bulabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı Başvuru Koşulları Nelerdir?

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmayı isteyen adayların öncelikli olarak devlet memurluğu genel şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir. Bununla birlikte adayların Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımına başvuru yapabilmeleri için alım dönemi olan 2021 senesinin birinci günü dikkate alınmak kaydıyla 35 yaşlarını tamamlamamış olmaları gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımına başvuru yapacak olan adayların SGK tarafından öngörülen alanlardan mezun durumda bulunmaları ve bu alanlara uygun olarak 2020 ya da 2019 KPSS oturumlarında belirli puan türlerinden belirli düzeyde puana sahip olmaları gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımına başvuru yapacak olan adaylardan erkek adayların askerlik ile ilişiksiz durumda bulunmaları da şarttır.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı Başvuruları Ne Zaman Gerçekleştirilecek?

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımına başvuru yapmayı isteyen adayların başvuru şartlarını eksiksiz biçimde taşıyor olmaları durumunda başvurularını 24 Mayıs 2021 tarihinden 4 Haziran 2021 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Denetmen Yardımcılığı elektronik başvuru ekranı üzerinden gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı Nasıl Gerçekleştirilecek?

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunacak olan adayların iki aşamalı sınavlarda başarılı olmaları gerekmektedir. Bu aşamalardan ilki adayların katılacakları Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı yazılı sınavı, ikincisi ise yazılı sınavda başarılı olacak olan adayların katılabilecekleri Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı sözlü mülakatlarıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı yazılı sınavına KPSS puanlarına göre yapılacak olan sıralamaya göre en yüksek KPSS puanı olan 10 kat aday katılma hakkına sahip olacaktır. Sözlü mülakatlara ise Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı sayısının dört katı kadar başarılı aday katılabilecektir.

sgk binasi

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı Hangi Alanlardan Kaç Kişilik Olacak?

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı kapsamında toplam 50 adet Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı istihdam edilecektir. Bu bağlamda Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı kapsamında mezunu başvuru yapabilecek olan alanlar ile puan türlerini aşağıda yer alan tablomuzda inceleyebilirsiniz;

Başvuru Yapacak Bölümler Alım Sayısı KPSS Puan Türleri
Hukuk

İİBF

Siyasal Bilgiler

İktisat Fak.

İşletme Fak.

Bankacılık

Sigortacılık Alanları.

50 kişi KPSS P40
KPSS P42
KPSS P43

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımına başvuru yapacak olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı puanlarının en az 70 olması gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımının tüm ayrıntılarını, başvuru belgelerini ve sınav konularını incelemek adına İLANIN TAM METNİNİ görmek için Tıklayınız!

Sosyal Güvenlik Kurumu 2021 SGK Denetmen Yardımcılığı Alımı sürecini takip etmek ve sınava dair sorularınız için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.