kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Stajyer Hazine Kontrolörlüğü 2020 Alımı Kaçla Kapattı? Taban Puan Kaç?

2020 yılı Stajyer Hazine Kontrolörlüğü alımı taban puanı kaç olarak gerçekleşti? 2021 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü alımı kaç puanla kapattı?

A+
A-

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan 2020 yılı Stajyer Hazine Kontrolörlüğü alımı ilan ve başvuru süreci nasıl ilerledi? Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı başvuru şartları nelerdi? Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı kaç kişilik olacak? Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı nasıl gerçekleştirilecek? Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü sınavı ne zaman yapılacak? Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı kaçla kapattı? Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı taban puanı kaç oldu? Detayları haberimizde inceleyebilirsiniz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı Başvuru İlan Süreci Nasıldı?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı için 7 Aralık 2020 tarihinde ilan yayımlandı. Yayımlanan bu ilana göre Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı başvuruları 3 Şubat 2021 tarihinden 17 Şubat 2021 tarihine kadar elektronik ortamda gerçekleştirildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımına başvuruda bulunacak olan adayların alım dönemi olan 2021 yılı itibariyle otuz beş yaşlarını tamamlamamış olmaları, devlet memurluğu şartlarını haiz olmaları, 2019 veya 2020 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS’nin A Grubu oturumlarından KPSS P48, KPSS P47, KPSS P23, KPSS P18, KPSS P28 puan türlerinde en az 80 puana sahip olmaları gerekmekteydi. kamu haber

Bunun yanında adayların üniversitelerin İİBF bölümlerinin bir tanesinden ya da Hukuk fakültelerinden alım döneminde mezun durumda bulunmaları gerekli görüldü. Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı için başvuru yapacak olan adayların KPSS puanlarının yanında YDS oturumlarından da en az C seviiyesine yani asgari 70 puana sahip olmaları talep edildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı Kaç Kişinin İstihdamı İçin Gerçekleştirilecek?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı kapsamında Bakanlık toplam 10 kişiyi Stajyer Hazine Kontrolörü olarak istihdam edecek.

hazine ve maliye mavi zemin

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı Nasıl Gerçekleştirilecek?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı mesleğe alınacağı ilan edilen toplam 10 kişilik kadronun yirmi katı kadar adayın yazılı sınava katılımı ile gerçekleştirilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü yazılı sınavında başarılı olan adaylarsa ikinci aşama olan sözlü mülakatlara katılma hakkına sahip olacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı Kaç Puanla Kapattı? Taban Puanı Kaç Olarak Gerçekleşti?

Hazine ve Maliye Bakanlığı 2020 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü Alımı kapsamında gerçekleştirilecek olan yazılı sınava katılma hakkı elde eden 200 kişi Bakanlık tarafından belirlendi ve ilan edildi.

İlan edilen listede 200 kişi olması gerekirken gerekli şartları sağlayan yalnızca 140 aday olduğu belirlendi. Buna göre sınava katılmaya hak kazanan 140. adayın puanı 80,04566 olarak gerçekleşti.

2021 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü yazılı sınavına katılma hakkı elde eden adayların listesini incelemek için Tıklayınız!

HMB-2021-Stajyer-Hazine-Kontrolörlüğü-Listesi.pdf

Stajyer Hazine Kontrolörlüğü mesleğine dair merak ettiğiniz tüm hususları MESLEK TANITIM çalışmamızda incelemek için aşağıda yer alan bağlantıdan faydalanabilirsiniz;

2021 Stajyer Hazine Kontrolörlüğü alım sürecini takip etmek, sınava hazırlık sürecini diğer adaylarla birlikte yürütmek için FORUM sayfamızı takip edebilirsiniz.

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.