kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Su Bilimleri ve Mühendisliği 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Su bilimleri ve mühendisliği 2019 taban puanları kaçtır, su bilimleri ve mühendisliği 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 su bilimleri ve mühendisliği başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre su bilimleri ve mühendisliği bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan almak için sınava girer ve bu aldıkları puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir bölüme yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin hemen sonra olan yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan su bilimleri ve mühendisliği 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

SU BİLİMLERİ VE MÜHENDİSLİĞİ 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Su bilimleri ve mühendisliği bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı 230,67665 ve sıralaması ise 385253 olarak görülmektedir. Adaylar eğer su bilimleri ve mühendisliği bölümüne bir üniversitede yerleşmeyi düşünüyor ise en azından sayısal puan türünden bu puan veya sıralama yakınlarında veya duruma göre aşağısında veya yukarısında bir puana veya sıralamaya sahip olmalıdırlar diyebiliriz.

SU BİLİMLERİ VE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
İSTANBUL ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Su Bilimleri Fak. Su Bilimleri ve Müh.      SAY 385253 230,67665

*Yazımızda yer alan su bilimleri ve mühendisliği bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

** Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.