KPSS Taban Puanları

Tarım Makineleri ve Teknolojileri KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

KPSS 2018/2 merkezi ataması ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından gerçekleştirildi ve kamu personeli adayı olan bireylerin bir bölümü kamu personeli olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, tarım makineleri ve teknolojileri mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait tarım makineleri ve teknolojileri KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloyu yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 TARIM MAKİNELERİ VE TEKNOLOJİLERİ ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla tarım makineleri ve teknolojileri bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da tarım makineleri ve teknolojileri ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4853 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde tarım makineleri ve teknolojileri mezunlarının tercih edebileceği toplam 120 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken tarım makineleri ve teknolojileri ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4853 nitelik kodu ile tercih edilebilecek kadro ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan tarım makineleri ve teknolojileri KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. Tarım makineleri ve teknolojileri mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak tarım makineleri ve teknolojileri bölümü mezunlarının en küçük taban puan yakınlarında bir puan alması durumunda merkezi atamalarda açılan kontenjanlara yerleşmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, tarım makineleri ve teknolojileri mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve tarım makineleri ve teknolojileri KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılabilecek bir değişiklikte kurumun yapacağı son duyuru geçerli olacağından ÖSYM resmi web sitesindeki duyurular kısmını ara ara ziyaret etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

** Tarım makineleri ve teknolojileri atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu sebep ile merkezi atama için ayrılan kadroları kapsayan listeye BURAYI kullanarak göz gezdirebilir ve nitelik kodlarına da göz atmak için BURADAN ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz.

kpss 2018 2 tarim makineleri ve teknolojileri atama taban puanlari

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu