Biyolog KPSS 2019/4 Atama Taban Puanları

​​​​​​​Biyolog atama taban puanları KPSS 2019/4 için kaçta kalmıştır, biyolog atama taban puanları içindeki en düşük ve en büyük taban puanları kaçtır, biyolog mesleğine 2019/4 içinde kaç kontenjan ayrılmıştır gibi soruların cevaplarına ve biyolog 2019/4 KPSS atama taban puanları görseline yazımızdan ulaşabilirsiniz.

27.09.2019
A+
A-

Kamu personeli olmak isteyen neredeyse her memur adayı KPSS adını taşıyan sınava girmeli ve yerleşmelerine yeterli olacak puanlar almalıdırlar. Bu yerleştirmeye yetecek puanlar mezun olunan bölüm ve açılan kadro sayısına göre değişiklik göstermektedir. Bizler de sizlere yol göstermesi amacıyla bölümler için merkezi atamalar sonucu gerçekleşen yerleştirmelerin atama taban puanları listelerini toplamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda da sizlere biyolog KPSS 2019/4 atama taban puanlarına dair bilgiler vereceğiz.

KPSS 2019/4 BİYOLOG ATAMA TABAN PUANLARI

Biyolog mesleğine merkezi atamada yerleşebilmek için adayların Biyoloji veya Moleküler Biyoloji ve Genetik veya Tıbbi Biyolojik Bilimler veya Moleküler Biyoloji veya Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji mezunu olmaları gerekmektedir.

Biyolog mesleğine 2019/4 merkezi atama yerleştirmelerinde yerleşen adayların puanları incelendiğinde ortaya çıkan tabloya göre biyolog mesleğine yerleştirmede kullanılan en küçük taban puan 87,805 iken en büyük taban puan ise 93,892 olarak karşımıza çıkmıştır.

Biyolog mesleğine atamalarda ortaya çıkan puanların atandığı şehirler ise en küçük puan için Hakkari iken biyolog mezunlarının en büyük taban puan ile de Gaziantep kadrosuna atandığı görülmektedir.

Biyolog mesleğine atamalarda kullanılan kod 4571 olarak belirlenmiştir. Bu kod ile biyolog mesleğine KPSS 2019/4 merkezi atamasında ayrılan kontenjan sayısı 30 olarak belirlenmiştir.

<div></div>

Biyolog KPSS 2019/4 atama taban puanları listesine ait görsel aşağıdaki gibidir.

kpss 2019 1 biyolog atama puanlari

Biyoloji bölümü, merkezi atamalar, ilan ile alımlar ve bunlar gibi KPSS’yi ve meslek sahibi olmayı ilgilendiren tüm konularda forum sayfalarımızı ziyaret ederek paylaşımda bulunabilirsiniz. Forum sayfaları için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yukarıda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi internet sitesinden ve orada bulunan kılavuzlardan derlenerek oluşturulmuştur. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru geçerli olacaktır.

Lisans kadrolarının tamamına ait 2019/4 taban puanlarını incelemek için:

KPSS 2019/4 MERKEZİ ATAMA LİSANS TABAN PUANLARI

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Ferah karakoyun dedi ki:

    Biyologlar kpssye iki yillik sure ule giriyolar yoksa her yil mi giriyolar bilgisi olan yazabilir mi