kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Türkiye Ulusal Ajansı Avukat Uzman Yardımcısı ve Memur Alım İlanı 2021

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2021 yılı Uzman Yardımcılığı Avukat Büro Personeli ve Sekreter alım ilanı yayımlandı. Detaylar haberimizde.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2021 yılı personel alım ilanı yayımlandı. Bu ilana göre Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı başvuru şartları nelerdir? Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı başvuruları ne zaman ve ne şekilde yapılacak? Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı hangi kadrolar için kaç kişilik olacak? Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımının detayları ve ilan metni haberimizde.

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı Başvuru Şartları Nelerdir? 

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların öncelikli olarak söz konusu bu kadrolar için belirlenen genel başvuru şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir. Bu genel başvuru şartları Devlet Memurları mevzuatında yer alan devlet memurluğu genel şartlarını taşıyor olmak ve Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımının yapılacağı 2021 yılının 1 Ocak günü itibariyle otuz beş yaşlarını tamamlamamış olmaktır.

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı Uzman Yardımcılığı kısmı için başvuru yapacak olan adayların aşağıda belirteceğimiz alanlardan mezun durumda bulunmaları, Kurum tarafından talep edilen puan şartlarını sağlıyor olmaları gerekmektedir. 

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımına Avukatlık için başvuru yapacak olan adayların stajlarını tamamlamış olmaları ve 2020 KPSS lisans oturumunda KPSS P3 puan türünde en az 70 puana sahip olmaları gerekmektedir.

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımına Büro Görevlsii ve Sekreterlik için başvuru yapacak olan adayların en az lise düzeyinde mezun durumda olmaları ve 2020 KPSS Lisans oturumunda KPSS P3 puan türünden en az 70 puana sahip olmaları gerekmektedir.

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Nasıl Yapılacak?

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımına başvuru yapmayı isteyen adayların kendi şartlarına uygun kadro için başvurularını 26 Nisan 2021 tarihinden 17 Mayıs 2021 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımına başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Türkiye Ulusal Ajansı’nın resmi sitesinde yer alan başvuru ekranı üzerinden gerçekleştireceklerdir. 

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı Nasıl Gerçekleştirilecek?

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı için başvuruda bulunan adayların puanlarına göre yapılacak olan sıralamaya göre mesleklere alınacak olan aday sayısının 20 katı kadar aday Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı yazılı sınavına katılabilecektir.

ulusal ajans logo

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı Hangi Kadrolar İçin Kaç Kişilik Olacak?

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı kapsamında toplam 80 kişi istihdam edilecektir. Bu 80 kişilik kadronun dağılımı, adayların mezuniyet şartları ve puan şartlarını aşağıda yer alan tablomuzda inceleyebilirsiniz;

Alım Yapılacak Kadro Alım Sayısı Mezuniyet Şartı KPSS Puan Türü
Uzman Yardımcılığı 1. Grup 10 kişi İktisat
Maliye
Ekonomi
İşletme
İstatistik
Ekonometri alanlarının birisinden mezun durumda olmak
KPSS P12
KPSS P44
KPSS P24
KPSS P19
KPSS P14
Uzman Yardımcılığı 2. Grup 32 kişi SBKY
Kamu Yönetimi
SBUİ
Ulusl. İlişkiler
Ul.İlş. ve Avr. Çalışmaları
Ul. İlş. ve AB
Küresel ve Ulusl. İliş.
Küresel Siyaset ve Ul. İlş. alanlarının birisinden mezun durumda olmak
KPSS P34
KPSS P29
Uzman Yardımcılığı 3. Grup 6 kişi Hukuk alanından mezun durumda olmak KPSS P4
Uzman Yardımcılığı 4. Grup 6 kişi Bilg. Müh.
Elektrik-Elektron. Müh.
Yazılım Müh. bölümlerinin birisinden mezun durumda olmak
KPSS P2
Uzman Yardımcılığı 5. Grup 4 kişi Halkla İlş. ve Tan.
Gazetecilik Sinema
Rad. ve TV
İletişim Bil.
İletiş. Tasarımı
İletişim Sanat.
Grafik Animasyon
Görsel Sanatlar
Görsel İletiş.
Reklamcılık
Medya ve İlet. Sist.

bölümlerinin birisinden mezun durumda olmak.

KPSS P8

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımına başvuruda bulunacak olan adayların başvuru yapabilecekleri uzman yardımcılığı kadro sayısı toplam 58 kişidir.

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı kapsamında 2 Avukat ve 15 Büro Görevlisi ve 5 tane de sekreter alınacaktır.

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımına başvuru yapacak olan adayların KPSS puanlarının en az 70 olması şarttır. Bununla birlikte Uzman Yardımcılığı kadrosuna başvuru yapacak olan adayların yabancı dil sınavında en az b düzeyi puanlarının olması gerekmektedir.

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı yazılı sınavına katılma hakkı olan adayların 25 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacak, sınavsa 5 Haziran 2021 tarihinde Ankara’da gerçkleştirlecektir.

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımının tüm detaylarını incelemek adına İLANIN TAM METNİNİ görmek için Tıklayınız!

Türkiye Ulusal Ajansı 2021 Uzman Yardımcısı Avukat ve Büro Personeli Alımı sürecini takip etmek ve bilgiler alabilmek için FORUM sayfamızı ziyaret etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.