Uğur Koşar Kimdir? Kariyerine Nasıl Başlamıştır? Eserleri Nelerdir? Nasıl Biridir?

Uğur Koşar kimdir, nerede dünyaya gelmiştir, yazdığı kitaplar nelerdir, hangi felsefe ile hareket etmektedir, ne iş ile uğraşmaktadır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

10.07.2020
A+
A-

UĞUR KOŞAR KİMDİR?

Theatrical Therapy System ila Nur Terapisi kurucu isimlerinden olan Uğur Koşar bu durumların yanı sıra çok yönlü kişiliği ve mesleki kariyeri ile ruhsal danışmanlık ve de yazarlık yapmaktadır. Siirt ilinin Tillo ilçesinde hayata gözlerini açmış olan bir şahsiyettir. Medyadan yansımasında ise şahsının Seyid soyu olduğuna dair bir takım rivayetlerin sahibi olduğu bilinmektedir. Bu malumat ile ilgili kesin bir veri, belge ya da kanıt bulunmamaktadır.  Fıkıh, tefsir, hadis ilmi yönünden kendini oldukça geliştiren yazar aynı zamanda Bilgelik ve Sufilik olarak bilinen zihin ilmine de farklı bir bakış açısından yeni bir boyut getirmiş ve bu şekilde insanlara yardımcı olabileceğine, onları kendi öz benliklerine kavuşturabileceğine inanmıştır. Bir nevi insanları kalıcı huzura kavuşturma isteğinde bulunmaktadır. Bunun içinde birçok çalışmalar yapmış ve yaptığı çalışmalarda başarıya ulaşmıştır. Koşar’a göre bilim ve ilim bir bütün şeklindedir ve kesinlikle birbirinden ayrı konumlandırılamaz şeylerdir. Bu durumun yanı sıra ise Dünya’nın Kuran’ın faziletlerinde olduğu gibi şekillendiğine yani kurulduğunu ifade etmiştir. Ayrıca insanlara uyguladığı özel terapiler ile başarıya ulaştığını ve bu başarının sebebini de ilim, zihin ve psikolojiyi birlikte kullanmasına bağlandığını belirtmiştir.

UĞUR KOŞAR’IN FARKINDALIK SÖZLERİ

Hem ruhsal danışman hem de yazar olan Koşar’ın insanlara farkındalık kavramını benimsetmek için söylediği bazı önemli, dikkat edilmesi gereken sözleri bulunmaktadır. Uğur Koşar bu sözleri ile insanlara farkında olmanın ne demek olduğunu anlatmaya çalışmıştır. Şimdi sizlere yazarın birkaç sözündeki manayı örneklendirme yaparak açıklayalım.
Çok yönlü şahsiyetin ilk ‘Ben size mutlu olmayı değil..’ derken anlık var olan mutluluğun yanı sıra sözünün devam olan  ‘…mutluluğa dönüşmeyi gösteriyorum.’ Sözü ile sonsuz duyguların devamının rehberini ifade ettiği anlaşılmaktadır.

Bir diğer ifadesi ise ‘Önemli olan hayatın ne zaman son bulacağı değil…’ son bulunmuş olunan bir durum insani isyana isyan ise bedbaht olmuş bir ömrün tetikleyicisi olduğuna dikkatleri cezbederken anlamı ile ifadenin devamında ise ‘…onu ne zaman hissederek yaşamaya başladığındır.’ hayatta sonu unutmadan fakat sonun düşünerek değil kıymet ve tadını o an içinde yaşanılarak yaşamın da sevilmesi gerektiğini ve son kadar gerçek olduğuna değinmiştir.

Bu tip ifadeler ile insanlara seslenmekte onların önce kendilerine değer vermelerini anlatmaya çalışmaktadır. Ayrıca insanların asıl sorununun kendi içlerinde olduğunu kendi hayatlarını yaşamaları gerekirken hep başkalarının hayatını yaşadığını ve bunun yanlış olduğunu vurgulamıştır. Kendi uyguladığı yöntemlerle ‘insanlara sizleri kendinizle, kendi iç dünyanızla tanıştırıyorum’ demek istemektedir. Yazara göre yaşamak adeta sanat gibidir. Onun bakış açısının penceresinde hissedilen mutsuz insanın olmayışıdır.  O pencere görünen tek olumsuzluk mutlu olma olasılığını hiçbir şekilde inanmayan insanların oluşudur. Yani olayın tamamen inanç ve inanmakla alakalı olduğunu her zaman savunmuştur.

UĞUR KOŞAR VE ESERLERİ

Yazdığı eserlerle de sıklıkla adından söz ettiren Uğur Koşar, yazıları için telif hakları üzerinden tam olarak 1,7 milyon kazanmıştır. Bu bakış açısı itibari ile Türkiye’ de bulunan ve de en çok kazanan kalemin sahibi olmayı da bu doğrultuda gerçekleştirmiştir. 2014 senesi içinde çıkarmış olduğu “Allah De Ötesini Bırak” adını verdiği eseriyle hemen hemen 800 bin adetlik satış elde etmeyi başarmıştır. Yaptığı çalışmalar ve terapi konuları ile ilgili de sık sık konferans ve seminerler düzenlemektedir. Yazarın bu kitabından başka eserleri de bulunmaktadır. Bunlar;

Rab’in için Sabret,

Herkes Yüz Çevirse de Allah Sizin Sahibinizdir

Hayat Uzun Bir Rüya

Beş Rahmet Kapısı- Bilge, En Güzel İsimler Allah’ındır,

Yüzleşme,

Beş Rahmet Kapısı-Sufi,

Yüzleşme Her Şey Onunla Karşılaştıktan Sonra Değişmeye Başlamıştı,

Evliya ve Eşkıya,

Beş Rahmet Kapısı-Derviş,

Tanrı’nın Rüyası Onun Rüyasını Kabusa Değil Kendi Cennetine Dönüştür,

Beş Rahmet Kapısı-Ermiş,

Bana Allah Yeter,

Allah’a Koşun,

Beş Rahmet Kapısı- Aşk,

İlmi, zihni ve psikolojiyi harmanlayarak terapi çalışmaları yapmakla birlikte aynı zamanda Hipnoterapi yöntemini de kullanmaktadır. Kitaplarında daha çok kişisel gelişimi anlattığı için kendisine danışan sayısı da fazla olmaktadır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.