KPSS Taban Puanları

Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli seçme sınavı 2018/2 merkezi ataması ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi tarafından gerçekleştirildi ve kamu personeli adayı olan bireylerin bir bölümü kamu personeli olabilirken bir kısmı ne yazık ki yerleşemedi, yerleşemeyen adaylara yol göstermesi ve sonraki atamalarda kaç puana ihtiyaç duyabileceklerine dair fikir oluşturması için merkezi yerleştirme atama taban puanları listelerini oluşturmaya devam ediyoruz, uluslararası lojistik ve taşımacılık mezunlarının yerleşebileceği kontenjanlara ait uluslararası lojistik ve taşımacılık KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini içeren tabloyu yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 ULUSLARARASI LOJİSTİK VE TAŞIMACILIK ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalar aracılığıyla uluslararası lojistik ve taşımacılık bölümü mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar ya herhangi bir lisans mezunun tercih etmesini sağlayan 4001 nitelik kodu şartını ya da uluslararası lojistik ve taşımacılık ve türevi bölümlerin tercih etmesini sağlayan 4485 nitelik kodunu taşımalıdırlar.

Bu kontenjanlar üzerinden değerlendirildiğinde KPSS 2018/2 merkezi atama tercihlerinde uluslararası lojistik ve taşımacılık mezunlarının tercih edebileceği toplam 120 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 120 tanesi 4001 nitelik kodunu taşıyan tüm lisans mezunlarının tercih edebileceği kontenjanlar iken uluslararası lojistik ve taşımacılık ve benzeri bölüm mezunu olma şartı arayan 4485 nitelik kodu ile tercih edilebilecek ne yazık ki kadro bulunmamaktaydı.

Bahsettiğimiz kontenjanlara yerleşmeler sonucu oluşan uluslararası lojistik ve taşımacılık KPSS 2018/2 atama taban puanları incelendiğinde en düşük puan ile yerleşilen kadronun Iğdır Üniversitesi’ne (Şoför) (Iğdır) ait olduğu ve 90,120 puan ile kapattığı görünmektedir. Uluslararası lojistik ve taşımacılık mezunu olarak yerleşilebilecek en yüksek puan ile yerleşilen kadronun ise Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’ne (Stajyer AIM Memuru) (Denizli) ait olduğu ve 99,386 puan ile kapattığı görünmektedir. KPSS 2018/2 çift yıl KPSS puanları ile başvuru yapılan ilk merkezi yerleştirmedir ve puanların yüksekliği biraz bununla ilişkilidir, buradan yola çıkarak uluslararası lojistik ve taşımacılık bölümü mezunlarının en düşük puanın yakınlarında bir puan alması durumunda merkezi atamalarda açılan kontenjanlara yerleşebilmesi mümkündür diyebiliriz.

Merkezi atamalar, mülakat ile alım yapan kurumlar, KPSS, YDS, uluslararası lojistik ve taşımacılık mezunlarının başvuru yapabileceği ilanlar ve benzeri tüm konularda merak ettiklerinizi sorabileceğiniz FORUM sayfalarımız tecrübeli üyeleri ve yöneticileri ile hizmetinizdedir.

* Yukarıda yer verdiğimiz bilgiler ve uluslararası lojistik ve taşımacılık KPSS 2018/2 atama taban puanları listesi ÖSYM’nin (ölçme, seçme ve yerleştirme merkezi) resmi internet sitesinde yayımladığı dosyalardan, kılavuzlardan faydalanılarak hazırlanmıştır, yapılacak bir değişiklikte kurumun yapacağı son duyuru geçerli olacağı için ÖSYM resmi internet sitesindeki duyurular kısmını ara ara ziyaret etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

** Uluslararası lojistik ve taşımacılık atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu sebep ile merkezi atama için ayrılmış olan kadroları kapsayan listeye BURADAN göz gezdirebilir ve nitelik kodlarına da göz atmak için BURADAN ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz.

2018/2 MERKEZİ ATAMA LOJİSTİK YÖNETİMİ TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

kpss 2018 2 uluslararasi lojistik ve tasimacilik atama taban puanlari

Yazımızı Puanlamak İster misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu