kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Yaşar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Yaşar üniversitesi eğitim ücretleri ve bursları 2023 ne kadar, burs imkanları nelerdir? Yaşar üniversitesinde yer alan bölümler nelerdir, ön lisans ve lisans kayıt ücreti ne kadardır gibi merak edilen konular hakkında sizlere bu yazımızda en güncel bilgileri verdik.

Üsküdar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Yaşar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Yaşar üniversitesi 2001 yılında İzmir’de Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim vakfı tarafından kurulmuştur. Profesyonel kadroya sahip olan Yaşar üniversitesi 2002-2003 yıllarında eğitim vermeye başladı. Uluslararası standartlara sahip olan Yaşar üniversitesinin amacı geleceğin başarılı gençlerini yetiştirmektir. Ayrıca Yaşar üniversitesi seçkin ve kaliteli eğitim sistemiyle öncü bir konum haline gelmek ve mükemmel olma felsefesine ulaşma çabası içerisindedir.

Yaşar üniversitesi öğrencilerine kendi yetenekleri ve amaçları doğrultusunda bir kariyer hedefi sunmakta ve bu konuda onlara yardımcı olabilecek güçlü bir akademik kadroya sahiptir. 447 akademisyen kadrosuna sahip olan Yaşar üniversitesi öğrencilerine bilimi aşılamakta ve onları bu doğrultuda yetiştirmektedir.

Yaşar üniversitesinin eğitim dili İngilizcedir. Aynı zamanda üniversitede ikinci yabancı dil olarak İtalyanca, Fransızca, Almanca, İspanyolca, Rusça, Portekizce ve Japonca dillerinde de eğitim imkanı vardır. Avrupa Komisyonu tarafından ‘’Erasmus Başarı Öyküsü’’ ödülüne layık görülen Yaşar üniversitesi 236 üniversite ile değişim anlaşması bulunmaktadır. 259 üniversite ile de yüksek lisans ve lisans düzeyinde değişim anlaşmaları bulunmaktadır.

Yaşar üniversitesi bünyesinde öğrencilerin kullanımına sunulan son teknoloji ile donatılmış laboratuvar alanları bulunmaktadır. Kampüsün karşısında yer alan metro istasyonu ile öğrencilerin şehir merkezine kısa sürede ulaşmalarına imkan sunmaktadır.

Yaşar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatları 2023

Yaşar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını sizler için bölüm bölüm paylaşıyoruz:

Hazırlık sınıfı: 97.500 TL

Tüm fakülteler: 97.500 TL

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu: 94.000 TL

Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü: 97.500TL

Meslek Yüksekokulu:43.000 TL

Adalet Meslek Yüksekokulu: 44.000 TL

NOT: Öğrenim ücretlerine KDV dahildir. Hazırlık sınıfı ücretleri tüm bölüm ve programlar için aynıdır.

Yaşar Üniversitesi Burs İmkanları

Yaşar Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Fiyatlarını açıkladıktan sonra bir de Yaşar Üniversitesi burs imkanlarına bakalım: 

Akademik başarı bursu: Akademik yılın sonunda öğrencinin genel not ortalaması en az 3.00 olan öğrenciler değerlendirmeye alınır.

Yetenek bursu: Spor, sanat ve benzeri alanlarda başarı sahibi olmuş ve bunu belgelemiş olan öğrencilerin yıllık eğitim ücretinin tamamı ya da bir kısmını kapsar.

Barınma bursu: İzmir ili dışında ikame eden öğrencilerin dil puan türünde ilk 1000 de diğer puan türlerinde ise ilk 5000 de yer alması sonucunda tam burslu olarak kayıt yapan öğrenciler Yaşar üniversitesi öğrenci yurdunda ücretsiz konaklayabilecektir.

Uluslararası öğrenci bursu: Uluslararası öğrenci bursu sınırlı sayıda olup akademik başarısı yüksek olan kişilere verilir.

Şehit ve Malul Gazi bursu: Kontenjan dahilinde burssuz programlardan birine kayıt yapan, Mütevelli Heyet tarafından şehitlerin eşleri ve çocuklarına, malul gazilere ve çocuklarına burs imkanı sunulmaktadır.

Toros Üniversitesi Eğitim Ücretleri ve Bursları

Yaşar Üniversitesinde burs kesiliyor mu?

İlk akademik yarıyıl sonunda not ortalaması yüksek lisans için 3,20; doktora için 3,50’nin altında olan bursiyerlerin bursu kesilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.