kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

YKS 2019 Üniversite Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır?

YKS 2019 Üniversite Sınavı Başvurusu Nasıl Yapılır? Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları nasıl yapılır? YKS sınav ücretleri 2019 ne kadar? YKS sınav tarihleri ne zaman?

A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için başvuru süreci devam ediyor. Üniversitede eğitim almak isteyen binlerce kişi YKS başvurunu tamamlıyor. Ancak hala başvurularını tamamlamayan binlerce kişi bulunuyor. 2019 yılında üniversite sınavına girecek pek çok kişi YKS başvuru tarihleri ile ilgili araştırma yapıyor. YKS 2019 başvuru tarihleri 12 Şubat tarihinde başlamıştı. Peki başvurular ne zaman sona erecek? Ayrıca pek çok aday sınav başvurularının nasıl yapılacağını da bilmiyor. www.tercihiniyap.net ailesi olarak üniversite sınavına girecek adaylara rehber niteliğinde bir yazı hazırladık.. İşte 2019 YKS ile ilgili tüm detaylar..

YKS Başvuru Tarihleri 219

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuruları 12 Şubat 2019 tarihinde başlamıştı. O tarihten itibaren üniversiteye geçiş sınavına girecek binlerce kişi ÖSYM’nin resmi internet sistemi üzerinden başvurularını yapabildi. Başvurular 6 Mart 2019 tarihine kadar sürecek. YKS’ye girecek olan adayların ÖSYM’nin AİS yani aday işlemleri sistemine girerek başvurularını bu tarihe kadar yapmaları gerekmektedir.

YKS Başvurları Nasıl Yapılır?

Ortaokulu bitirmek üzere olan öğrenciler 2019 yılında YKS’ye girecek. ÖSYM’nin aday platformu olan Aday İşlemleri Sistemi üzerinden bu kapsamda YKS başvuruları yapılabilecek. ÖSYM AİS üzerinden adres, kimlik ve fotoğraf bilgileri bulunan kişilerin elektronik ortam üzerinden başvurularını yapabileceği bilinmelidir.

ÖSYM YKS 2019 Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız

YKS Başvuru Ücretleri

2019 yılında gerçekleştirilecek olan Üniversiteye Geçiş Sınavı niteliğindeki Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru ücretlerini yatırmadan adaylar sınava girememektedir. Bu nedenle adayların YKS başvuru ücretlerini istenilen tarihlerde istenilen şekillerde yatırmaları gerekmektedir. YKS sınav başvuru ücretleri oturum başına ödenmektedir. İşte 2019 YKS ücretleri..

Yalnızca Temel Yeterlilik Testine (TYT) girecek adayların 50 TL ödemesi gerekmektedir.

TYT ve Alan Yeterlilik Testine (AYT) veya Yabancı Dil Testine (YDT) girecek adayların 100 TL ödemeleri gerekmektedir. Kamu Haber

TYT, AYT ve YDT oturumlarının tümüne girecek adayların 150 TL yatırlamaları gerekmektedir.

YKS Üniversite Sınavı Tarihleri 2019

Aylarca hatta yıllarca çalışan adaylar için geri sayım sürüyor. YKS’ye girecek adaylar için son düzlüğe girildi. YKS tarihlerine az bir süre kaldı. Peki YKS 2019 tarihleri ne zaman?

YKS’nin 1. oturumu olan TYT 15 Haziran 2019 tarihinde Cumartesi günü gerçekleştirilecek.
TYT sabah 10.15’te başlayacak ve tam 135 dakika boyunca sürecek.

YKS’nin 2. oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri (TYT) 15 Haziran 2019 tarihinde Pazar günü yapılacak.
Sınav sabah 10.15’te başlayacak ve tam 180 dakika sürecek.

YKS’nin 3. oturumu olan YDT 16 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek.
Test öğleden sonra 15.45’te başlayacak ve tam 120 dakika sürecek.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.