kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

YKS Ne Zaman? YKS Güncel Konu Dağılımı 2018

YKS ne zaman yapılacak? TYT ne zaman yapılacak? YKS ne zaman? TYT başvuru ne zaman başlıyor? 2018 YKS başvuruları ne zaman? YKS konuğu dağılımı 2018 yılında nasıl olacak? YKS ve TYT hakkında her şey haberimizde..

A+
A-

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvuru ne zaman başlayacak? Daha önce YGS ve LYS sınavları ile yükseköğretime geçiş sınavları gerçekleştiriliyordu. Ancak sistem değişti. Bundan sonra üniversite sınavları YKS adıyla tek aşamalı bir sistemle gerçekleştirilecek. Üniversiteye gitmek için çalışan adaylar YKS TYT başvurularının ne zaman olacağını ve sınavın ne zaman gerçekleştirileceğini merak etmekte. Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ne zaman yapılacak? TYT Başvuruları ne zaman yapılacak?

YKS NE ZAMAN YAPILACAK? TYT BAŞVURULARI 2018 NE ZAMAN?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT başvurularına az bir süre kaldı. Lisans eğitimi almak isteyen milyonlarca öğrenci YKS için çalışmalarını sürdürüyor. YKS için başvuru yapacak olanlar YKS’nin ne zaman yapılacağını, TYT başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Kamu Haber

Yükseköğretim Kurumları Sınavı 1. Oturum (TYT), Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2. Oturum, Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil Oturumu başvuruları 01 – 21 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak.

YKS 1. Oturum (TYT) 23 Haziran 2018, YKS 2. Oturum 24 Haziran 2018, YKS Yabancı Dil Oturumu 24 Haziran 2018 tarihlerinde uygulanacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın sonuçları ise 31 Temmuz 2018 tarihinde adayların erişimine açılacak.

GÜNCEL YKS KONU DAĞILIMI 2018

YKS 1. Oturum (TYT):

– Türkçe

– Temel Matematik

– Fen Bilimleri

– Sosyal Bilimler

(Toplam soru sayısı: 120)

YKS 2. Oturum:

– Türk Dili ve Edebiyatı – Sosyal Bilimler – 1 – Matematik

– Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji

– Sosyal Bilimler – 2 (Tarih – 2, Coğrafya – 2, Felsefe Grubu, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi )

(Toplam soru sayısı: 340)

Yabancı Dil oturumu (Toplam soru sayısı: 80)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.