kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alım İlanı 2020

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı 2020 yılı için Uzman Yardımcılığı alım ilanı yayınladı! Başvuru şartları neler? Sınavı ne zaman? Detaylar haberimizde.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından 2020 yılı için Uzman Yardımcılığı alımı gerçekleştirileceği ilan edildi. 2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı başvuru şartları neler? Kaç kişilik alım olacak? Başvuruları ne zaman? 2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı sınavı ne zaman? Detaylar haberimizde.

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını  31 Aralık 2019 tarihinden 14 Ocak 2020 tarihine kadar elektronik ortamda Başkanlığın sistemi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların üniversitelerin;

1. Grup: Üniversitelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler ve İletişim Fakülteleri’nin bölümlerinden mezun adaylar.

2. Grup: Üniversitelerin; Ekonometri, Finans, İktisat, Ekonomi, İlahiyat, İletişim, İstatistik, İşletme, Kamu Yönetimi, Psikoloji, Maliye, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Tarih, Sosyoloji, Uluslararası İlişkiler,

bölümlerinin birisinden mezun olmaları, sınavın yapılacağı 2020 senesinin ilk günü itibariyle 35 yaşlarını doldurmamış olmaları, devlet memurluğu genel şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına Başvuru İçin KPSS Şartı Var Mı?

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların herhangi bir KPSS puanı şartını sağlıyor olmaları gerekmemektedir. Adaylar şartları sağlıyorlarsa doğrudan eleme sınavına katılma hakkı elde edeceklerdir.

ytb bina 2

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına Başvuruda YDS Şartı Var Mı?

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına başvurmak isteyen adayların ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavı’nda en az B seviyesi yani 80 puana sahip olmaları gerekmektedir. Geçerli olan dillere dair detayları ilanın tam metninde bulabilirsiniz.

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı Kaç Kişi İçin Yapılacak?

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımı toplam 2  kişilik kadro için gerçekleştirilecektir.

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Sınavı Ne Zaman?

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı alımının ilk aşaması olan yazılı eleme sınavı 26 Ocak 2020 tarihinde, ikinci aşama olan klasik sınav ise 8 Şubat 2020 tarihinde Ankara’da yapılacaktır.

2020 Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzman Yardımcılığı Alımına dair detayları incelemek isteyenler İLANIN TAM METNİNİ için Tıklayınız!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.