kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alım İlanı 2020

Türkiye Belediyeler Birliği 2020 yılı Uzman Personel alım ilanı yayımlandı. Başvuru şartları neler? Alım kaç kişilik? Başvurular ne zaman? Haberimizde.

Türkiye Belediyeler Birliği Personel Anonim Şirketi tarafından 2020 yılı uzman personel alım ilan yayımlandı. 2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı başvuruları ne zaman gerçekleştirilecek? 2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı başvuru şartları nelerdir? 2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı kaç kişilik olacak? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman ve Ne Şekilde Gerçekleştirilecek?

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularını 21 Aralık 2020 tarihinde mesai bitimine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını Türkiye Belediyeler Birliği resmi sitesi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirmeleri lazımdır.

ÖNEMLİ: 21 Aralık 2020 tarihinde Türkiye Belediyeler Birliği tarafından yapılan ek duyuru ile başvuru süresi 5 Ocak 2021 tarihi mesai bitimine kadar uzatılmıştır!

image 106

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı Başvuru Koşulları Nelerdir?

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımına başvuruda bulunmak isteyen adayların İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Üyesi Oldukları Mahalli İdare Birliklerinin Pers. Çal. Day. Hizm. Görd. Hk. Usul ve Esaslar mevzuatının dördüncü maddesinde öngörülen genel başvuru şartlarını taşıyor olmaları,

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı kapsamında girilecek olan görevler gereği ülke içinde ya da ülke dışına seyahat etmelerine herhangi bir engellerinin bulunmaması,

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımına başvuru yapılacak olan son gün itibariyle otuz beş yaşlarını tamamlamamış olmaları gerekmektedir.

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı Kaç Kişilik Olacak?

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı kapsamında 6 adet Uzman Personel istihdam edilecektir.

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı Sınavına Kaç Kişi Katılacak?

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımına başvuruda bulunan adaylar puanlarına göre sıralanarak başvuru yaptıkları alana göre ayrı ayrı tespit edilmek üzere beş kat aday arasında yer almaları durumunda 2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Sınavına katılma hakkı elde edeceklerdir.

tbb logo

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı Hangi Kadrolar İçin Kaç Kişilik? Hangi KPSS Puan Türü İle Başvuru Yapılacak?

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımına başvuruda bulunacak olan adayların başvuru yapabilecekleri alanlara aşağıda yer alan tablomuzda ulaşabilirsiniz;

TBB Alım Yapılacak Alan Alım Sayısı
İİBF, SBF ve dengi fakültelerin bölümleri,
Üniversitelerin Avrupa Birliği ve Yerel Yönetimler bölümleri
4 kişi
Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerl, Mimarlık ve Mühendislik Fakültelerinin Endüstri Mühendisliği bölümü 1 kişi
Üniversitelerin Mühendislik Fakültelerinin Çevre Mühendisliği Bölümü 1 kişi
TOPLAM 6 kişi

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımına başvuruda bulunacak olan adayların geçerliliği devam etmek kaydıyla KPSS Lisans oturumunda elde edilmiş olan KPSS P3 puan türlerinin en az 80 puan olması gerekmektedir.

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımı Hangi Birimler İçin Gerçekleştiriliyor?

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımına başvuruda bulunacak olan adaylar Avrupa Birliği ve Diğer Uluslararası Projelerde görevlendirilmek üzere istihdam edilecektir.

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımına Başvuru İçin YDS Şartı Var Mı?

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımına başvuruda bulunacak olan adayların Yabancı Dil Sınavı YDS’den son beş yıl içinde, diğer yabancı dil sınavlarından ise son iki yıl içinde B Seviyesi (80 puan) almış olmaları gerekmektedir. Diğer yabancı dil sınavlarının YDS’de bu puana rast gelen düzeyde olması gerekmektedir.

2020 Türkiye Belediyeler Birliği TBB Uzman Personel Alımının tüm ayrıntılarını İLANIN TAM METNİNDE incelemek için Tıklayınız!

2020 Türkiye Belediyeler Birliği Uzman Personel Alımı sürecini takip etmek ve sorularınızı adaylarla paylaşmak için FORUM sayfamızı takip etmeyi Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.