kpss
taban puanlar
başarı sıralamaları
atama puanları
yks
tyt

Ziraat Mühendisliği Programları 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

​​​​​​​Ziraat mühendisliği programları 2019 taban puanları kaçtır, ziraat mühendisliği programları 2019 başarı sıralamaları kaçtır, 2019 ziraat mühendisliği programları başarı sıralamaları ve taban puanları nasıl belli olur, 2018 yerleştirmelerine göre ziraat mühendisliği programları bölümü en büyük ve en küçük kaç bin sıralama ve taban puan ile kapanmıştır gibi soruların cevapları yazımızdadır.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS ile öğrenciler puan almak için sınava girer ve bu aldıkları puanlar ile yaptıkları tercihler sonucu puanları yeterli ise bir bölüme yerleştirilirler. Bu yerleştirme işlemleri sonrasında ortaya çıkan sayısal veriler yani sıralama ve taban puan verileri ÖSYM’nin hemen sonra olan yıl tercih kılavuzuna koyduğu verilerdir. Bu sistem ile oluşturularak 2019 yılı tercih kılavuzlarına 2018 yerleştirmelerine göre konacak olan ziraat mühendisliği programları 2019 taban puanları ve başarı sıralamaları tablosuna yazımızın alt kısmından ulaşabilirsiniz.

ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMLARI 2019 BAŞARI SIRALAMALARI VE TABAN PUANLARI

Ziraat mühendisliği programları bölümüne rakam olarak ortaya çıkmış en küçük taban puan ve sıralama ile 2018 yerleştirmelerine göre yerleşen kişinin puanı ve sıralaması kontenjanlar dolmadığı için bilinmemektedir. Ziraat mühendisliği programları bölümüne yerleştirmesi yapılmış bireyler içinde en büyük taban puan ve o puanın sıralaması ile yerleşen bireyin ise puanı 219,28418 ve sıralaması ise 418503 olarak belirlenmiştir.

ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ PROGRAMLARI BÖLÜMÜ BAŞARI SIRALAMALARI
ÜNİVERSİTE TÜR FAKÜLTE BÖLÜM BURS/DİL PUAN TÜR. SIRA TABAN PUAN
ADIYAMAN ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Tarım Bilimleri ve Tekn.leri Fak. Ziraat Müh. Prog SAY 418503 219,28418
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Ziraat ve Doğa Bilimleri Fak. Ziraat Müh. Prog      SAY Dolmadı Dolmadı
ISPARTA UYGULAMALI BİLİMLER ÜNİV. DEVLET ÜNİV. Tarım Bilimleri ve Tekn.leri Fak. Ziraat Müh. Prog      SAY Dolmadı Dolmadı

*Yazımızda yer alan ziraat mühendisliği programları bölümü taban puan ve sıralama rakamları ÖSYM ve YÖK Atlas içindeki bilgiler kaynak alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğunda ÖSYM veya YÖK duyuru yapacaktır, bu sebeple bu kurumların resmi web sitelerini lütfen düzenli olarak takip ediniz.

Üniversite sınavı, bölümler, mezun olununca yapılabilecek meslekler ve bunlar gibi eğitim ve kariyer planınıza dair tüm konularda kafanıza takılanları sorabileceğiniz tecrübeli yöneticileri ve üyeleri olan forumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Forum Tercihini Yap’a ulaşmak için:

► FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

** Tablo İçindeki Kısaltmalar

İÖ: İkinci Öğretim

İNG: İngilizce

SÖZ: Sözel

İnd.: İndirimli

EA: Eşit Ağırlık

SAY: Sayısal

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.